Земля

Як наша планета буде виглядати через 250 мільйонів років?

Наша планета постійно змінюється, однак, уявити собі як буде виглядати Земля через 50, 100 і 200 мільйонів років не так-то просто. Річ у тім, що наша кам’яниста планета — це мозаїка тектонічних плит, які чинять тиск один на одного і створюють процеси, в результаті яких народжуються океани і гори. Незважаючи на те, що ми цього не помічаємо, плити постійно рухаються. Так, відповідно до загальноприйнятої теорії, поступовий рух плит в минулому розділило суперконтинент Пангею, який і досі триває. Сьогодні, беручи до уваги минуле Землі і озброївшись сучасними технологіями, ми можемо передбачити майбутні рухи континентів. Але які зміни відбуваються прямо зараз?

Можливо, в майбутньому наша планета буде виглядати так?

Континентальний дрейф і сейсмічна томографія

Найпопулярніша теорія на сьогодні свідчить, що в майбутньому на Землі знову з’явиться суперконтинент на зразок Пангеї. Згідно з теорією тектоніки плит, зовнішня оболонка Землі розділена на кілька плит, які повільно ковзають по мантії. З плином часу це змінює поверхню Землі шляхом злиття або поділу континентів. Кріс Скотезе, професор кафедри наук про Землі Північно-Західного університету вивчає, як тектоніка плит і зміна клімату позначаться на зовнішньому вигляді Землі в майбутньому. Так, ґрунтуючись на проведених дослідженнях, Скотезе зробив кілька анімованих карт, на яких показано, як зміниться наша планета через 250 мільйонів років:

Щобільше, сьогодні передбачати майбутні зміни геологам допомагає один з новітніх способів по вивченню швидкості в глибокій корі та мантії Землі — сейсмічна томографія. Використовуючи цю техніку дослідники прийшли до висновку, що материки Землі рухаються по довжині і ширині поверхні зі швидкістю кілька сантиметрів на рік. Фахівці вважають, що це буде тривати і приведе до зміни положення і зіткнення пластин. Цей процес називається континентальним дрейфом. Майбутнє таїть в собі безліч таємниць і дивовижних відкриттів.

Поточний напрямок тектонічних плит і їх швидкість дозволяють геологам передбачити, як зміниться положення континентів. Теорія Скотезе, що отримала назву Pangea Ultimate пророкує, що Атлантичний океан стане меншим, наблизить Америку до Європи, а Середземне море зникне, коли Африка зіллється з Європою. Точно так само він розрахував, що Австралія і Південно-Східна Азія об’єднаються.

Как наша планета будет выглядеть через 250 миллионов лет?
Зміни торкнуться Африки

Вчені запропонували різні сценарії того, як буде продовжуватися цей процес надалі. Об’єднання континентів в областях на межі між двома плитами створить великі гірські ланцюги, схожі на Гімалаї. Інші існуючі діапазони також будуть зростати. Гренландія і Антарктида відійдуть від полюсів, що призведе до підвищення рівня моря в усьому світі і повністю змінить узбережжі, яким ми його знаємо. Більшість з цих подій є простими прогнозами, і експерти сходяться на думці, що робити такі довгострокові прогнози ризиковано.

Натхнення: hi-news.ru

Кнопка «Наверх»