Різне

Як оновити чавунну ванну

Чавунна сантехніка, зокрема ванна, найбільш затребувана. Чавун прекрасно тримає тепло, і в такій ванні вода довго залишається гарячою. Такі вироби дуже товсті і важкі, що робить їх практично беззвучними – при наливанні в них води немає неприємного гулу, який створюється при попаданні водяного струменя на метал або пластик. Ці ванни і є й найбільш довговічними по терміну служби. Тому коли стара чавунна ванна втрачає свій первісний блиск і шик, а її господарі не хочуть розлучитися з «улюбленою старенькою», варто взятися за її оновлення. Оновити її можна декількома методами.

15-02-15-foto-600x350-1

Найпростіший – почистити ванну кислотовмісними засобами. Вона стане білосніжною, але не сяючою. Кислота видалить всі забруднення, але водночас і порушить верхній шар емалі – ванна стане шорсткою. Цим методом можна скористатися як тимчасовим заходом до покупки нового виробу або до радикального оновлення старої ванни.

 

Під радикальним оновленням мається на увазі повне оновлення старого емалевого покриття. Методів існує всього два: за допомогою рідкої емалі і з використанням наливного акрилу. До речі, якщо реставрувати ванну такими методами, її можна перефарбувати в інший тон – і емалі, і акрили бувають різних кольорів.

І в першому, і в другому випадку ванну потрібно підготувати до оновлення:

  • Якщо стара емаль місцями взялася пухирями, її треба відчистити до металу;
  • Далі всю внутрішню поверхню за допомогою наждачного паперу слід зачистити до однорідного на дотик стану;
  • Місця, де емаль була знята до металу, необхідно зашпаклювати шпаклівкою по металу, а після її висихання також зашкурити.

Працювати хоч з рідкою емаллю, хоч з наливним акрилом рекомендується чітко дотримуючись інструкції на упаковці обраного матеріалу.

Емаль може бути в балончику – її просто розпорошують на поверхню, а може бути і у вигляді звичайної фарби в банці – її потрібно наносити пензликом. Наливний акрил продається тільки в банках, і ним повільно і акуратно, починаючи з бортів, слід залити всю ванну.

Вибір емалей і акрилів сьогодні такий великий, що немає сенсу радити якогось певного виробника. Все залежить від того, яку суму можна собі дозволити витратити на придбання нової «одежинки» для старої ванни. Звичайно, не варто купувати найдешевший складник. Напевно, таке покриття не довго буде радувати господарів.

У будь-якому місті є фірми, фахівці якої якісно і швидко оновлять чавунну ванну. Може, варто довіритися професіоналам, і тоді оновлена ванна послужить своїм господарям ще з десяток років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button