Здоров'я

Як декілька чашок кави в день впливають на ваш організм

Пити каву (помірно) – відмінна звичка, яка не тільки бадьорить і налаштовує на активний ранок, але і підтримує ваше здоров’я.

Ризик захворіти на рак

Звичайно, ви чули про антиоксиданти: вони не тільки захищають наші клітини від передчасного старіння, але й допомагають їм боротися з пошкодженнями й в тому числі захищають від раку. По-перше, в каві вміст антиоксидантів дійсно високо (природно, ми говоримо тільки про натуральну каву, ніякого розчинного порошку), а, по-друге, каву ми п’ємо більш регулярно, ніж їмо, наприклад, ягоди. Пара чашок кави в день істотно знижують ризик розвитку діабету, хвороби Паркінсона, деменції, цирозу печінки й деяких видів раку.

Настрій і самопочуття

Нестача кофеїну погано впливає на мозок і може привести не тільки до ослаблення концентрації й погіршення пам’яті, але і до погіршення настрою. Дослідження, проведене у 2013 році Гарвардською школою громадської охорони здоров’я, підтвердило, що регулярне вживання кави здатне знизити ризик розвитку депресії (і полегшити симптоми, якщо вона все ж настала), а також на 45% зменшити ризик суїциду. Кофеїн не тільки стимулює мозок, але і підвищує настрій і в буквальному сенсі слова рятує життя.

Пам’ять і когнітивні здібності

Дослідження, результати якого були опубліковані кілька років тому у виданні Nature Neuroscience, підтвердило: протягом 24 годин після введення кофеїну у пацієнтів підвищувалася здатність до утримання в пам’яті нової інформації.

Витривалість

Кофеїн підвищує не тільки розумові здібності, але і фізичну витривалість. Вчені навіть розробили формулу ідеальної дози кофеїну: для людини вагою близько 60 кг достатньо 2,5 чашки звичайної кави середньої міцності. Так що якщо вас чекають серйозні фізичні навантаження або ви просто хочете домогтися великих результатів в спортзалі, пам’ятайте про каву.

Форма

Пари чашок кави в день досить для того, щоб скинути кілограм-другий зайвої ваги. Во?перше, кава прискорює метаболізм, а під?цей напій сам по собі є природним жироспалювачем.

Матеріал надано редакцією видання «домашнє вогнище”

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button