Поради

Як підібрати ходунки для літньої людини?

Одним з найбільш затребуваних видів обладнання, що використовується при реабілітації та відновленні після хвороби або для допомоги при пересуванні є і пацієнтів, які перенесли важкі проблеми зі здоров’ям.

Не так складно використовувати у повсякденному житті ходунки, як вибрати їх. Адже від правильно підібраного обладнання залежить значна частка успіху одужання.

09-07-15-foto-600x444-1

Нюанси вибору

Тип моделі придбаних ходунків повинен відповідати вашим основним вимогам і запитам. У першу чергу це – призначення використання.

Під час ранньої реабілітації або при порушеннях координації рухів краще зупинити вибір на пристрої з опорою під лікоть. Для подальших стадій можна придбати пристрій з чотирма ніжками. Якщо організм ще ослаблений і пересуватися самостійно без ходунків немає сил, для таких випадків розроблені моделі, в яких передні ніжки замінені коліщатками. Такі ходунки для літніх людей також підійдуть.

Багато чого у виборі залежить від місця використання ходунків. Відповідно з цим фактором підбирається і ступінь міцності матеріалу. Так само необхідно враховувати вагу пацієнта – ходунки повинні спокійно його витримувати.

Параметри, від яких залежить вибір моделі

Існують певні нюанси, без урахування яких можна придбати абсолютно не підходящу вам річ. Такими факторами є зріст, вага пацієнта, кількість ніжок і форма рукоятки.

Отже, вибираючи ходунки для дорослих необхідно обов’язково звертати увагу на ріст пацієнта. Ніякого дискомфорту при використанні не доставить той пристрій, ручки якого знаходяться на рівні зап’ястя вільно опущеної руки. У будь-якому іншому випадку буде страждати:

  • спина,
  • плечі,
  • шия,
  • руки,
  • зіпсується постава і одужання буде значно ускладнено.

Тому краще відразу відрегулювати висоту моделі і перевірити зручність такого використання.

Відповідно до ваги пацієнта розроблені ходунки звичайного типу і з посиленою рамою. Зверніть увагу на цей елемент конструкції. Рама повинна міцно тримати форму і не прогинатися. Інакше, такий пристрій загрожує падіннями і травмами.

Форма рукоятки – важливий нюанс. Поставтеся серйозно до вибору матеріалу рукоятки і її формі. При частому використанні ходунки для літніх, як і для більш молодих представників, краще вибирати з пористим м’яким покриттям рукояток і ні в якому разі не використовувати пластик. Також важливо вибрати тонку або широку форму рукояток. Наприклад, пацієнтам, що страждають на артрит, зручніше за все буде користуватися варіантом з більшою шириною.

Щоб вибрати між ходунками на ніжках і на колесах, необхідно взяти до уваги локацію їх використання та фізичний стан пацієнта. Триногі ходунки більш маневрені, але менш стійкі. Чотири ніжки дають найбільшу стійкість.

Ходунки з роллаторами можна використовувати як вдома, так і на вулиці, але при цьому потрібно правильно підібрати розмір коліс і наявність гальм або блокаторів. Для вулиці більше підійдуть великі колеса, а вдома, відповідно – маленькі. При необхідності роллатори замінюють так само, як і колеса велосипеда.

Вибирайте тільки правильні пристрої і одужання пройде набагато швидше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button