Різне

Як почати свою справу: вибираємо готовий бізнес

Маєте хорошу ідею та бажання втілити її в життя? Розпочніть свою власну справу і поступово розширюйте її, та …

… подібний старт підприємницької діяльності таїть у собі багато труднощів, у тому числі – труднощі з створенням клієнтської бази, просування своїх товарів або послуг на ринку і створенням стійких грошових потоків. Саме ці негативні сторони розкручування свого бізнесу з нуля найчастіше стають причинами краху надій підприємців-початківців.

foto_cikavosti_07.07.2014-02

Свій бізнес: купуємо готовеньке …

Подібного сумного розвитку подій у більшості випадків вдається уникнути в разі купівлі діючого бізнесу. Тим більше спокусливою ця ідея видається коли з’являється придбати перспективне підприємство, що приносить істотний прибуток – c тим тільки, що коштувати воно буде дорожче.

Зате разом з матеріальними активами компанії (обладнанням, запаси сировини і готової продукції) та досвідченими фахівцями, ви купуєте і активи нематеріальні, але від цього не менш важливі – популярність серед клієнтів довіри у постачальників та інших партнерів, відмінну ділову репутацію і т. п.

Не варто забувати і про те, що разом з бізнесом ви можете придбати і різного роду технологічні «родзинки», а також патенти (авторські права) як на торговельну марку (товар), так і на технологію його виробництва, які в майбутньому принесуть вам додаткові доходи.

При цьому для того, щоб почати свою справу вам не доведеться ламати голову над винаходом велосипеда: як правило, добре налагоджений бізнес-процес діючого підприємства потребує лише «мастила» до найбільш важливих вузлів людських взаємин і (за необхідності) в дуже обережному коригуванні окремих аспектів.

Звичайно, для того щоб купити успішний бізнес на http://birga-ltd.ua/company/business вам буде потрібно засоби і досить значні, але, з іншого боку, знайти джерела фінансування або навіть залучити співінвестора набагато простіше, якщо мова йде про вже працюючу компанію, а не про «голу» бізнес-ідеї, нехай навіть і підкріплену чудовим бізнес-планом. Солідні грошові потоки і широка цільова група покупців / клієнтів сьогодні виглядають для банків і приватних інвесторів набагато привабливіше, ніж міркування про майбутні прибутки, навіть підтверджені ретельними розрахунками.

Але і в самому процесі придбання діючого бізнесу чимало підводних каменів і фінансових мілин і, щоб уникнути їх, потенційному покупцеві потрібно дотримуватися певних правил.

… Але без особливих проблем …

Перш за все необхідно правильно вибрати вид бізнесу, який не тільки успішний в даний час і має значні перспективи на майбутнє, а й підходить вам особисто.

Тут насамперед варто звернути увагу на ті сегменти підприємницької діяльності, які вам найбільш близькі і зрозумілі. Чудово, якщо ваш вибір впаде на ту сферу діяльності, в якій ви маєте досвід практичної роботи – нехай навіть і на рядових (оперативних) посадах. У цьому випадку додатковим «плюсик» стануть ваші знання про бізнес, так би мовити, зсередини.

Потім слід визначитися з географічним положенням вашого майбутнього підприємства – від області (регіону) України, до конкретного розташування бізнес-об’єктів на місцевості. Тут доведеться врахувати масу факторів – від взаєморозташування основних джерел сировини і ринків збуту (для виробництва) до жвавості місця і щільності людського потоку (для торгівлі та сфери обслуговування).

Далі залишається уточнити свої вимоги до масштабів вашого нового бізнесу. При цьому варто мати на увазі, що в більшості випадків більш вигідним представляється вибір підприємства меншого за розмірами, але який володіє значними перспективами для розширення та / або диверсифікації основної діяльності.

Після того, як ви більш-менш усвідомили собі, де і який саме бізнес-об’єкт ви хочете купити, можна починати полювання на конкретний об’єкт, на базі якого ви зможете розгорнути свій бізнес. Крім уважного вивчення центральних і місцевих ділових видань та спеціалізованих телепрограм, а також ретельного моніторингу відповідних інтернет-порталів, ви можете розмістити в медіа-просторі і власні оголошення про придбання бізнесу, докладно виклавши в них свої вимоги й очікування.

… І з кваліфікованою допомогою

При цьому, однак, слід враховувати два важливі моменти. По-перше, якщо привабливе для вас підприємство офіційно не вважається виставленим на продаж, це ще зовсім не означає, що воно не може бути продане. По-друге, на відміну від інших сегментів ринку, надійну інформацію про такий специфічний товар, яким є бізнес, в більшості випадків простіше отримати не з відкритих джерел і навіть не завдяки особистим зв’язкам, а через бізнес-брокерів (фінансових радників).

Безумовно, послуги компаній, що спеціалізуються на цьому виді діяльності, небезкоштовні (в середньому 2-7% від суми угоди), але, виходячи з їх практики купівлі-продажу діючих підприємств в українських реаліях, слід зазначити, що подібного роду додаткові витрати себе виправдовують – особливо, якщо ви купуєте бізнес вперше.

Так, наприклад, бізнес-брокери зможуть дати вам вичерпні дані по реальний стану справ у тій чи іншій компанії. Зауважимо, що професіонали в цій галузі ніколи не беруться за продаж «переоціненого» бізнесу, власник якого не може надати даних, які доводять об’єктивність високих стартових цін.

Крім цього досвідчений фінансовий консультант завжди допоможе вам уточнити вимоги, пропоновані до об’єкта торгів і, знаючи позицію його власника, допомогти вам справити на нього належне враження вже на етапі попередніх переговорів.

На наступних же етапах саме бізнес-брокер (безпосередньо зацікавлений в тому, щоб угода все-таки відбулася) допоможе згладити можливі протиріччя і запровадити обговорення головних питань (ціни, порядку та строків виплат) в конструктивне русло.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button