Технології

Як правильно заряджати ґаджети

“Не використовуйте свій телефон, поки він заряджається”. “Не залишайте його включеним на ніч”. “Завжди повністю розряджайте” …

Коли справа доходить до смартфонів, знавців відразу стає дуже багато. Люди придумали мільйон безглуздих правил на тему того, як нібито потрібно з ними поводитися. Mashable зібрав п’ять найбільш популярних міфів про те, як правильно заряджати смартфони, планшети та інші електронні пристрої.

24-01-15-foto-600x332-2

Міф 1: Неоригінальні зарядні пристрої вбивають батарею

Правда: Зарядні пристрої бренду “no-name” – це, звичайно, не оптимальна річ, але не варто боятися ними користуватися. Блог Lifehacker навіть провів серйозний професійний тест різних зарядок від різних виробників.

Читайте також: Мобільники будуть заряджати … сечею

Висновок: всі пристрої, за винятком оригінальних, фірмових, працюють не ідеально. Але користуватися ними можна: для акумулятора це практично завжди безпечно. Недолік підробок – в тому, що вони недостатньо швидко і ефективно заряджають ґаджети, а не в тому, що вони нібито знищують батареї.

Міф 2: Ви не повинні використовувати телефон під час зарядки

Правда: Якщо ви не користуєтеся дешевими китайськими зарядками, то можете користуватися телефоном коли завгодно.

Є страшні причини у цього міфу. В інтернеті повно історій, коли телефон вибухав у вуха користувача прямо під час розмови. Одна з таких історій трапилася в липні 2013 року: стюардеса Ма Айлун розмовляла по iPhone 4, коли він заряджався, і він вибухнув біля її вуха. Пізніше стало відомо, що вона використовувала дешеву зарядку від стороннього виробника.

[ads2] ЖОДНОГО такого інциденту при використанні фірмової зарядки Apple не було зафіксовано. Використовуйте зарядні пристрої від виробників, яких рекомендує Apple.

Міф 3: Якщо залишати телефон заряджатися на всю ніч, це вбиває батарею

Правда: ваш телефон розумніший, ніж ви думаєте. Після того, як він повністю зарядиться, просто відключить подачу електрики до акумулятора. І той не буде використовуватися взагалі. Але ось у чому дійсно є секрет.

Ваш акумулятор прослужить довше, якщо ви будете тримати рівень його зарядки в межах 40-80%. Не розряджайте повністю, і не заряджайте його до 100%.

Міф 4: Не можна допускати, щоб телефон вимикався

Правда: Ваш смартфон потребує перерви. Тому відключайте його по можливості на ніч: це корисно і для пристрою, і для вашого здоров’я. Це серйозно збільшує термін служби батареї.

Фахівці Apple рекомендують вимикати телефон хоча б на пару хвилин і хоча б раз на тиждень. Ті ж правила діють і щодо Android-смартфонів.

24-01-15-foto-600x318-1

Міф 5: Не заряджайте телефон до тих пір, поки він повністю не розрядиться

Правда: телефон потрібно заряджати кожен день. Літій-іонні акумулятори, які використовують Samsung і Apple, нормально працюють тільки до тих пір, поки ви не розряджаєте їх на всі сто відсотків.

Читайте також: Шість правил, які продовжать термін життя батареї смартфона

Не допускайте, щоб телефон розряджався повністю – і його акумулятор прослужить вам довше. Пам’ятайте про правило 40-80%.

Бонусний факт: зайве тепло і холод дійсно руйнують батарею.

Це абсолютна правда. Якщо ваш телефон періодично по кілька десятків хвилин знаходиться або на морозі або, навпаки, в температурі, яка сильно перевищує кімнатну, його батарейка буде вмирати дуже швидко. Ви можете бути впевнені, що ваш пристрій в абсолютній безпеці тільки тоді, коли він знаходиться в приміщенні з температурою вище нуля але менше 40 градусів.

Натхнення: lifter.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button