Здоров'я

Деменцію можна виявляти на 9 років раніше: вчені знайшли ранні ознаки

Вчені з Кембриджського університету виявили ознаки, за якими можна встановити розвиток захворювань, пов'язаних з деменцією. Їх можна використовувати для скринінгу та ранньої діагностики.

Дослідники показали, що ознаки ураження головного мозку спостерігаються вже за дев’ять років до постановки діагнозу, пов’язаного з деменцією.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Дослідники проаналізували дані з UK Biobank. Це біомедична база даних, що містить анонімну генетичну інформацію, інформацію про спосіб життя та здоров’я для півмільйона британців у віці від 40 до 69 років. Вчені виявили, що у людей, у яких пізніше розвинулася деменція, за кілька років до цього спостерігалися порушення при вирішенні завдань і запам’ятовуванні в певних умовах.

Вчені виявили, що люди, у яких розвинулася хвороба Альцгеймера, за кілька років до цього показали більш низькі результати в порівнянні зі здоровими людьми, коли мова йшла про вирішення математичних задач, виконанні вправ на швидкість реакції і запам’ятовування чисел. Крім того, проблеми спостерігалися в роботі проспективної пам’яті, тобто здатність згадати, що потрібно зробити.

Схожі порушення спостерігалися у людей, у яких розвинулася більш рідкісна форма деменції — лобно-скронева. При цьому пацієнти з Альцгеймера відзначали, що за останній рік вони падали частіше, ніж здорові люди.

Нині існує дуже мало ефективних методів лікування деменції або інших нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Паркінсона. Автори дослідження вважають, що багато в чому це пов’язано з пізньою діагностикою захворювань, коли руйнування нервової системи зайшли занадто далеко. Якщо використовувати ранні ознаки для скринінгу і заздалегідь визначати ризик деменції, можна буде розробити ефективне лікування, впевнені вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments