Поради

Як вибирати ювелірні прикраси

Кращі друзі дівчат – це не тільки діаманти. Ще й рубіни, смарагди, сапфіри, корали, перли. Продовжують список жіночих уподобань золото, срібло, платина. У всі часи одним з найбажаніших подарунків були, є і будуть ювелірні прикраси які ви можете вибрати https://ukrzoloto.ua/. У ювелірному магазині легко розгубитися побачивши нескінченний ряд коштовностей. Ми не розповімо, яка прикраса підходить саме вам, адже це дуже особистий процес вибору, але ми знаємо, як правильно вибрати ювелірну прикрасу.

1-03-11-2016-600-470

Не все те золото

Вибираючи прикраси з золота, звертайте увагу не тільки на дизайн ювелірного виробу, але і на його якість. Солідність магазину, на жаль, вже давно не гарантія відсутності підробок на його вітринах. Тому самостійно спробуйте визначити, наскільки якісний перед вами виріб. Для цього уважно подивіться на його поверхню і спробуйте розгледіти державне пробне клеймо, яке наноситься державними інспекціями пробного нагляду у вигляді спеціального знака. Це так звана проба, яка означає, що це ювелірний виріб пройшов перевірку Державною інспекцією пробного нагляду, і інспекція підтверджує, що проба ювелірного виробу не нижче зазначеного на клеймі.

Для золотих виробів встановлені наступні проби – 999-а, 958-а, 750-а, 585-а, 500-а, 375-а. З золота надзвичайної проби – 999-ї – виготовляють злитки для золотовалютного резерву. У ювелірному виробництві найбільш поширеним металом для виготовлення прикрас є золото з пробами 585 та 750. 375-а проба золота в основному використовується в стоматології.

Іноземні ювелірні вироби з золота також маркуються пробами відповідно до каратності і найменувань дорогоцінного металу. Наприклад, найпоширеніші іноземні проби – 18 карат – відповідають 750-й пробі у нас, 14 карат – 585-а проба, 9 карат – 375-а проба. А букви W або Y перед цифрами позначають White – біле і Yellow – жовте золото відповідно. Маркування gold-feld позначає, що виріб виконано з певного сплаву з золотим напиленням.

Колір прикраси з золота залежить від того, які метали були додані в сплав. Біле золото – це сплав жовтого золота і нікелю або палладіум, цинку і міді, або напилення родію, рожеве золото – сплав жовтого золота і міді, зелене – сплав жовтого золота, срібла, міді і цинку.

Перевірити справжність золотого виробу в межах магазину під пильним поглядом продавця і охорони трохи складно, але можливо. Проведіть ретельний візуальний огляд виробу: проба повинна бути виконана акуратно, якщо штамп змазаний і нерівно поставлений, то це сигнал до того, що виріб не минув державну атестацію. Проба повинна бути поставлена на всіх частинах прикрас, інакше може виявитися, що одна деталь виконана зі справжнього золота, інша – зі сплаву. Існує думка, що відрізнити підробку від справжнього металу можна по звуку, 100% золото не повинно видавати глухий звук, а дзвінко звучати. Провести таку операцію в шумному магазині важко, та й навряд чи продавець дозволить кидати перстень на підлогу або вітрину.

У домашніх умовах можна провести перевірку на якість за допомогою краплі йоду. Крапнете йод на поверхню прикраси: якщо плямочка темного кольору, значить, виріб справжній, якщо стане молочного кольору, на жаль, підробка. Зі справжнього золота крапелька легко стирається тканиною і не залишає сліду.

Вироби зі срібла, на відміну від своїх дорогоцінних побратимів, підробляють рідше. Проте при покупці срібних прикрас слід бути обізнаним в деяких нюансах. Наприклад, срібло занадто м’який метал для виготовлення ювелірних виробів, тому його використовують у вигляді сплавів. Як правило, це двокомпонентні сплави високої проби «срібло – мідь» в різному процентному співвідношенні з незначною кількістю домішок.

У нас прийняті наступні проби ювелірних сплавів зі срібла – 800-а, 830-а, 875-а, 925-а, 960-а, 999-а. Найпопулярніший сплав у виготовленні ювелірних прикрас – 925, воно ж стерлінгове срібло. Сплав містить не менше 92,5% срібла, його колір і антикорозійні властивості близькі до чистого срібла. Срібло 925-ої проби менш схильне до потемніння, адже це основна проблема всіх виробів, виготовлених з цього металу.

Відрізнити підробку від справжнього сплаву теж дуже просто. Візьміть голочку і зі зворотного боку акуратно подряпайте виріб. Якщо під верхнім шаром почне з’являтися темний або червоний колір, то це підробка з напиленням зі срібла.

Також можна крапнути трохи йоду на виріб. Справжнє срібло не повинно посиніти і змінити колір. Якщо прикраса змінило колір, то або в сплаві багато цинку, або це підробка.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button