Різні цікавинки

Як вибрати фільтр зворотного осмосу? (відео)

20-11-14-foto-cikavosti250x245-1Ви коли-небудь замислювалися над якістю води, яку п’єте?

Коли в голову приходять думки на цю тему, одразу ж виникає асоціація з фільтрами для очищення води.

Нерідко в повсякденному житті, особливо при облаштуванні квартири або при ремонті будинку, ми стикаємося з незнайомими нам раніше питаннями: “що таке системи зворотного осмосу”, “як вибрати фільтр зворотного осмосу”. Часом ми навіть не знаємо, що ховається за цими майже міфічними поняттями, але від знайомих не раз “краєм вуха” могли чути різні думки з цього приводу, іноді вельми емоційні.

Найцікавіше те, що, як привило, ці висловлювання діаметрально протилежні: одні твердять про корисність, чистоту і безневинність зворотноосмотичної води, інші ж упевнені, що це – мертва і не потрібна вода.

Так кому ж вірити?

Щоб відповісти на всі ці питання, потрібно розібратися в декількох дуже цікавих нюансах.

Зворотний осмос – це мембранна, досить нова технологія водоочистки. Саме мембрана, “запрограмована” під розмір молекул води, пропускає їх через себе прямо нам в склянки й кухлі. Проблема в тому, що молекули розчинених солей подолати цю перешкоду у вигляді мембрани не в змозі. І саме через це і виникають всі дискусії.

Адже крім того, що мембрана не пропускає розчинені у воді солі, вона також блокує так необхідні для організму людини мікроелементи – калій, натрій, магній, йод, срібло та фтор. Але противники фільтрів зворотного осмосу забувають про те, що осмос не дає величезній кількості шкідливих домішок проникнути в наш організм.

Саме фільтр зворотного осмосу leader від http://filter.ua/shop/filters/filtry_obratnogo_osmosa/filter-proizvoditel_raifil/, зараз є гарантом перемоги над пестицидами, нітратами (регулярне споживання яких з водою впливає на серцево-судинну систему), тригалометанами, сульфатами, гербіцидами і радіонуклідами.

На додаток до цього, зворотний осмос – надійний бар’єр від заліза, свинцю, міді, хрому і ртуті, які випадково можуть потрапити у водопровід.

Але якщо ж ви твердо вирішили використовувати цю технологію, то як вибрати фільтр зворотного осмосу?

По-перше, тому що серцем будь-якого фільтра є поліволоконна мембрана, то слід звернути на неї особливу увагу.

На мембранах не варто економити, так як в підсумку ви будете економити на своєму здоров’ї. Якщо у фільтрі, який ви вибрали, встановлена “не рідна” мембрана, то це може бути як недоліком, так і перевагою.

Якщо мембрана виготовлена провідним виробником систем водоочистки та водопідготовки і вона хорошої якості – сміливо беріть такий фільтр. І ви можете бути впевнені в якості води, яку п’єте.

Набагато гірше, коли в фільтрі зворотного осмосу брендового виробника встановлена мембрана без розпізнавальних знаків, невідомого походження. Такі мембрани виготовляються і встановлюються з метою зниження собівартості продукції.

Неважко здогадатися, що в такій ситуації про якісь гарантії якості мови і бути не може.

Також слід з побоюванням ставитися до особливо “наворочених” і ексклюзивних мембран невідомих виробників, які мають нестандартні кріплення і розміри.

В процесі заміни такої мембрани ви можете зіткнутися з труднощами через складність в придбанні аналогічної, а підібрати аналог інших виробників не представляється можливим. Такі мембрани доводиться замовляти, значно переплачуючи, та й фільтр системи зворотного осмосу буде не функціональний протягом якогось часу.

Для постійної роботи системи зворотного осмосу необхідно, щоб в фільтрі проводилась хороша, якісна очистка води від домішок, хлороорганікі і хлору, які руйнують і засмічують пористу структуру мембрани. Тому в системі передочищення в обов’язковому порядку повинен бути встановлений механічний картридж і картридж з вугіллям (активованим). Ця необхідність – мінімум, який завжди повинен встановлюватися в фільтрах зворотного осмосу перед мембраною. Економити на цьому не варто, тому що, як згадувалося вище, заощаджуєте в підсумку ви на своєму ж здоров’я.

Якщо ви візьміть до уваги всі ці нюанси і зваживши всі за і проти, то у вас більше не виникне такого спірного питання з приводу того, як вибрати фільтр зворотного осмосу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button