Різне

Як вибрати кухонний комбайн

Кухонним комбайном прийнято називати агрегат, який здатний виконувати більше двох-трьох функцій. Найчастіше в комплект простого комбайна входить чаша, овочерізка і ніж-подрібнювач. У мінімальній комплектації прилад може нарізати овочі, змішати продукти і напої, зробити паштет. У більш просунутих комбайнів список функцій на порядок вище.

Як вибрати кухонний комбайн

Що вибрати?

Вибір залежить від особистих переваг, вимог до приладів і можливостей кухонного приміщення.
Якщо у вас невелика кухня, в якій не так вже й багато місця для різноманітної кухонної техніки, то однозначно вигідніше придбати , де й ціна буде поміркована.

Якщо вимоги до приладів невеликі, то немає резону купувати багато приладів, один комбайн впорається з поставленими завданнями.

Комбайн виглядає більш стильно, ніж набір різноликих приладів, у нього всього один шнур живлення (а не плутанина з шнурів всіх приладів), все насадки ховаються в надра одного приладу, а не розосереджуються по всій кухні, як у випадку з безліччю агрегатів.

Єдине, що не зможе середньостатистичний комбайн – професійно займатися кожною з функцій. Наприклад, окрема м’ясорубка зможе швидше впоратися з продуктом, ніж м’ясорубка в комбайні. Але найчастіше особливого професіоналізму й не потрібно. Або, як варіант, можна купити дорогий професійний комбайн – він робить все швидко і якісно.

Допустими операції

Особливість комбайнів полягає в тому, що кожна модель має свій, відмінний від інших, набір функцій. Тому, вибираючи оптимального кухонного помічника, треба відразу визначитися, які функції для вас мають найвищий пріоритет, а які не настільки важливі.

Основна і найбільш використовувана функція комбайнів – нарізка овочів. За допомогою спеціальних насадок можна подрібнити овочі на борщ або салат, можна проводити дрібну або велику нарізку, нарізати картоплю фрі.

Практично будь-який комбайн виконує функції соковижималки. І якщо з цитрусовими відмінно впорається навіть найдешевший агрегат, то в роботі з твердими фруктами та овочами потрібно більш потужний, з центрифугою для віджимання отриманої маси. Якщо ж виробник не оснастив модель такої центрифугою – не біда, оскільки сік буде не весь віджиматися, а з відходів вийде першокласне натуральне фруктове пюре.

Силами будь-якого кухонного комбайна можна за кілька хвилин збити крем, білки або інші продукти. Практично будь-який агрегат може впоратися з 7-8 білками, а ось збити один – це вже проблема. Чаші мають досить великий обсяг, і мала кількість субстанції просто розлітається по стінках. У таких випадках краще моделі з малими судинами. Більш просунуті комбайни справляються з цією незручністю за допомогою спеціальної форми чаші, де крем або піна стікають на дно.

У приготуванні фаршу допоможе вбудована м’ясорубка. Паштетний фарш можуть приготувати практично всі машини за допомогою обертового ножа-насадки. Фарш виходить ніжний і повітряний. Більш звичний для нас котлетний фарш дозволяють приготувати моделі з вбудованою шнековою м’ясорубкою. І тут важливо простежити, якої потужності даний агрегат. Не кожна м’ясорубка впорається з жилавим м’ясом, тільки дуже потужні пристрої в змозі впоратися з хрящами і плівою.

Просунуті комбайни вміють замішувати тісто. З напіврідкою заготівлею впорається будь-який агрегат. А ось туге тісто на пельмені або вареники осилять тільки професійні моделі. Ще важлива швидкість замісу. І це той випадок, коли велика швидкість якраз небажана, тому що чим інтенсивність менше, тим якісніше виходить заміс.

Ще комбайн просто відмінно справляється зі змішуванням продуктів та напоїв. Вбудований блендер без намаги приготує коктейлі, соуси, овочеві і фруктові пюре, подрібнить невелику кількість спецій, горіхів. Досить часто кришка блендера має отвір, в який можна досипати або доливати необхідні компоненти.

Двигун, потужність

Вибравши функції, слід визначитися з мінімально допустимої потужністю комбайна. Якщо це буде система з овочерізки, блендера і соковижималки, тоді цілком вистачить 400-500 Вт комбайна з п’ятилітровою ємністю для замісу тіста і шнековою м’ясорубкою такої потужності буде явно недостатньо. Такий агрегат споживає 700-800 Вт, а іноді і всі 1000-1500 Вт

Ще важливий нюанс – це кількість швидкостей в комбайні. Тісто вимагає зовсім малі обороти, паштети і фарші – помірні. Не дуже-то приємний фарш, розмелений скаженими оборотами в кашку. В цей же час білкам для збивання їх в стійку піну необхідна надшвидкість. Так що чим більший діапазон швидкостей, який може видати агрегат, тим простіше вибрати оптимальний режим для кожної конкретної операції.

Майже у всіх моделях комбайнів є режим «пульс» – включення комбайна на невеликий проміжок часу (поки натиснута кнопка). Даний режим корисний для короткострокового впливу на продукт, наприклад, для підняття осівшої піни. (Основні моменти які необхідно знати при декоруванні кухні).

Чаша

У комплект може входити від однієї до чотирьох чаш різної ємності. Найбільша чаша – для замісу тіста або збивання великої кількості продуктів. Саме на її обсяг необхідно сконцентрувати основну увагу. Є моделі, в яких чаша замішує до п’яти кілограмів тіста. Однак дуже важливо простежити за тим, щоб потужність комбайна відповідала обсягу чаші. У китайських апаратах присутня велика чаша і дуже малопотужний мотор комбайна. Відповідно, даний апарат «захлинається» навіть при заповненні чаші на половину.

Також зверніть увагу на обсяг блендера. Чим він більший тим кращий.

Кращий матеріал для більшості чаш – це нержавіюча сталь або якісне скло. Пластикові чаші швидко зношуються і можуть тріснути навіть від несильного удару.

Насадки

Для виконання основних функцій комбайн має ряд насадок.

Для шинкування овочів існує ряд спеціальних насадок – для великої, дрібної і фігурної нарізки.

Соковижималка має спеціальну терку для роздрібнення твердих частин продуктів в кашку. Також присутня насадка для цитрусових фруктів.

Для міксера також існує спеціальна насадка. Найчастіше маємо одну пару віночків стандартного розміру, але бувають моделі з декількома наборами різних віночків.

У більшості комбайнів присутній спеціальний ніж-насадка для подрібнення продуктів. Бажано, щоб насадки були виготовлені з металу, а не з пластику або жерсті. Віночки, як і багато інших насадок повинні бути металевими.

Додаткові функції

У деяких моделях комбайнів є чаша з автоматичним підігрівом. Температурний режим становить від +40 до +100 градусів.

Частина комбайнів мають вбудовані електронні ваги для точного зважування продуктів. Присутній також таймер, що працює в діапазоні від секунди до 60 хвилин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button