Різне

Як вибрати наручний годинник?

Годинник – це прилад, який визначає і контролює час. Це також аксесуар, що дозволяє висловити статус свого володаря. Тому, щоб його придбати, важливо знати, як вибрати  наручні годинни.

Механізм годин

В першу чергу, годинники відрізняються за механізмом. Розрізняють механічні та кварцові часи.

1-06-03-2015-600-399

Корпус годин

Зовнішньою оболонкою, що захищає механізм годинника, служить корпус. Від матеріалу, з якого він виготовлений, залежить надійність, довговічність і, звичайно ж, вигляд виробу. Корпуси можуть бути зроблені з пластики, алюмінію, латуні, нержавіючої сталі, титану, дорогоцінних металів, кераміки. Кожен з них має свої переваги і недоліки.

Так, відома марка Casio випускає якісні пластикові годинни, що відрізняються високою міцністю. Годинники з нержавіючої сталі гіпоалергенні, міцні, легко піддаються поліруванню. Титанові набагато легше сталевих, але й дряпаються легко. Годинники зі срібла і золота дорогі, вони свідчать про високий статус господаря. Срібні примхливі у догляді, так як швидко піддаються окисленню.

Кераміка – це сучасний модний матеріал, він дуже міцний, стійкий до подряпин, але досить важкий.

Часто на корпусах застосовується покриття: нікелеве, хромове, титанове, керамічне, золоте. Всі ці види покриттів необхідні для захисту годин, для запобігання алергії у власника, а також для додання годинам краси і привабливості. Саме такими являються години від INVICTA – швейцарського виробника, з багатовіковою історією, і тут ви знайдете всі представленні моделі.

В даний час особливо популярні покриття по PVD і IPG технологіям.

PVD-напилення проводиться в кілька шарів у вакуумі. IPG – це іонно-плазмове покриття золотом. Обидва методи надійно захищають від корозії і підвищують зносостійкість матеріалів, але IPG покриття в кілька разів стійкіше.

За формою корпуси годинників бувають квадратні, круглі, прямокутні, овальні та інші, нестандартні.

Зараз дуже модні скелетон – прозорі годинник.

Циферблат і скло

Час на годиннику ми спостерігаємо на циферблаті. Він може бути виконаний у вигляді дисплея або зі звичайними стрілками. Стрілки бувають різних форм і навіть люмінесцентні, що дозволяють бачити час в темряві.

Циферблат захищається склом. Розрізняють пластикове, мінеральне, сапфірове, комбіноване скло.

Пластикове буває на недорогих моделях, воно легко піддається подряпинам. Мінеральне встановлюють на години середньої цінової категорії. По міцності воно поступаються сапфіровеому. Сапфірове – найбільш зносостійке і якісне. Його важко подряпати (тільки алмазом), але воно крихке. Найбільш зручний варіант представляє комбіноване, мінерально-сапфірове скло.

Для скла існують спеціальні покриття: противідблискуючі і водовідштовхувальні.

Браслет і ремінець

Як вибрати наручний годинник, не звернувши уваги на браслет? Адже саме він дозволяє годинам триматися на зап’ясті!

Зазвичай браслети робляться з такого ж матеріалу, що і корпусу. До їх вибору треба поставитися серйозно, так як вони визначають зовнішній вигляд годинника і повинні бути зручні в носінні.

Шкіряні ремінці відмінно підходять і до класичних, і до спортивних моделей, але вони швидко втрачають свій вигляд і знаходяться під впливом навколишнього середовища. Наприклад, волога погода може несприятливо впливати на шкіру. Тому, шкіряні ремінці доводиться часто міняти. Все це треба враховувати при виборі годинника.

Застібки – важливий чинник при виборі браслета. Розрізняють класичні, розкладні і застібки – «метелики». Більш надійні дві останні.

Функції годин

Як вибрати наручний годинник, не знаючи нічого про його функції?

Існує набір корисних додаткових функцій, що полегшують життя власникам годин. Це – функція календаря, підсвічування, будильник, хронограф, хронометр, тахіметр, турбійон, індикатор запасу ходу.

  • Функція календаря показує дату, місяць, рік, день тижня, високосний рік, фазу місяця.
  • Підсвічування дозволяє бачити час на циферблаті і в темряві.
  • Будильник частіше мають кварцові годинники.
  • Хронограф фіксує проміжки часу. Це окремий в годинах механізм.
  • Тахіметр – доповнення до хронографу. Він вимірює швидкість руху власника годин.
  • Індикатор запасу ходу показує, скільки залишилося часу до зупинки в механічному годиннику і до розрядки батареї в кварцових.
  • Хронометром іменуються точні годинники, в яких похибка ходу + 4 / -6 секунди на добу. Кожен годинниковий механізм, іменований «хронометром», повинен пройти суворе тестування в COSC. На механізмі вигравіровивают його серійний та сертифікаційний номер.
  • Турбійон був винайдений Луї Бреге в дев’ятнадцятому столітті. Це механічний пристрій підвищує точність ходу годинника шляхом подолання сили гравітації, що діє на деталі механізму. Турбійон зазвичай виставляється на циферблаті. Годинники з турбійоном досить дорогі.

Захист годин

Водонепроникність (або водозахист) визначається герметичністю годин, вказується на задній кришці годинного корпусу, вимірюється в метрах або атмосферах (1 АТМ дорівнює 10 метрам). На кожен день підходять годинник з так званим побутовим водозахистом (3-5 АТМ). У годиннику з WR 5-6 АТМ можна плавати, не пірнаючи. Для занять дайвінгом необхідний водозахист WR 20 АТМ і вище.

Найважливіший показник при виборі годинника – їх ударостойкость. Для повсякденного носіння підходять годинник зі стандартом ISO-1413.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button