Різне

Як вибрати об’єктив для фотоапарата

Вибір об’єктива – це досить серйозне завдання, як для професійного фотографа, так і для новачка. Справа в тому, що об’єктивів багато, їх назви позначені різними буквами і цифрами. Саме тому дуже легко заплутатися і зробити неправильний вибір серед такого різноманіття http://www.e-katalog.ru/. Цифри, які вказані в назві об’єктивів, є їх головними характеристиками – фокусною відстанню і світлосилою. Для того, щоб допомогти Вам вибрати об’єктив для дзеркального фотоапарата, нижче буде наведено опис всіх параметрів об’єктива.

Характеристики

27-02-15-foto-600x290-1

Фокусна відстань

Даний параметр вимірюється в міліметрах, завдяки йому можна зрозуміти, який кут огляду має і наскільки сильно він може наблизити. Серед об’єктивів різних систем можна зустріти фокусні відстані в діапазоні 4.5 – 1000 міліметрів і більше.

В залежності від значення фокусної відстані, всі їх можна розділити на:

  • супертелефотооб’єктиви: 300мм і більше,
  • телеоб’єктиви: 50-300мм,
  • стандартні об’єктиви: 35-50мм,
  • ширококутні об’єктиви: 18-35мм,
  • надширококутним: 4,5-17мм.

Світлосила

В середині кожного об’єктиву знаходиться діафрагма, яка складається з пелюсток. Стискаючись і розтискаючись, пелюстки дозволяють регулювати діаметр отвору, за допомогою якого надходить світло всередині об’єктива. Як правило, значення діафрагми позначається числом: 1.4, 2.8, 3.5, 4.

Світлосилою є гранично ймовірне відносне значення діафрагми для того чи іншого об’єктива.

Значення діафрагми вважається однією з головних характеристик, які впливають на експозицію фотознімку. Звідси можна зробити висновок: чим вище значення світлосили, тим при більш гіршому освітленні буде можливо здійснити зйомку, не побоюючись змарнувати отриманий кадр. Крім цього, від діафрагми залежить глибина різкості.

Фіксований або зум-об’єктив

Зум-об’єктив володіє змінною фокусною відстанню, що дозволяє змінювати кут огляду, тобто наближати зображення. Зуми є більш зручними, у порівнянні з фіксованими об’єктивами, оскільки мають можливість наближати необхідний для зйомки об’єкт, не відходячи з місця.

Проте варто відзначити, що зуми значно складніші за своєю конструкцією, ніж фіксовані, оскільки в них використані більше елементів, які переміщаються по відношенню один до одного. Для того, щоб купити найбільш підходящу модель, не варто забувати про додаткові параметри даного пристрою.

Стабілізатор зображення

Стабілізатор зображення розташований всередині. Він дозволяє компенсувати тремтіння рук під час зйомки, завдяки чому знімок вийде не розмазаний навіть під час зйомки в поганих умовах. Це чудовий пристрій, який допомагає зробити якісні фотознімки в поганих світлових умовах, а також при тривалих витримках зйомки. Однак наявність даного пристрою, робить його вартість значно вищою.

Фокусування

Для того, щоб автоматичний фокус працював, необхідна наявність двигунця. Як правило, в недорогих моделях використаний механічний двигунець. Швидкість фокусування не надто велика, і він дзижчить під час використання. Швидким і практично безшумним варіантом можна назвати ультразвуковий мотор.

Байонет

У висновку хотілося звернути увагу на це поняття. Байонетом називають спосіб кріплення об’єктива до фотокамери. Кожен об’єктив підходить до певного фотоапарату певної фірми, але існують перехідники за допомогою яких Ви можете обійти це стороною, якщо у фірми конкурента є супер класний об’єктив, який вам потрібен. Напевно, кожен розуміє, що найбільш відомі фірми-конкуренти: Canon і Nicon один з одним повністю не сумісні.

Висновок

Крім основних позначень, про які було написано вище, існує досить багато інших. Деякі з них є показником професійності серії об’єктивів, про розташованих усередині об’єктиву лінзах, які впливають на якість знімка та інші. Для того, щоб детально дізнатися про ці характеристики, можна відвідати сайти виробників або ж подивитися відгуки власників об’єктивів, які дають реальну оцінку даного пристрою, виходячи з особистого досвіду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button