Різне

Як вибрати ортопедичний матрац

Якісний ортопедичний матрац сприяє комфортному і здоровому сну. Щоб зрозуміти який матрац краще, зверніть увагу на продукцію, випущену за затвердженими офіційним стандартам. Компанія «Аскона» пропонує пружинні і безпружинні ортопедичні матраци, схвалені Росздравнадзором і виготовлені за запатентованим технологіям. Наші фахівці проконсультують, як правильно вибрати матрац з урахуванням Ваших індивідуальних переваг.

matrass_600

Фактори вибору

Конструкція матраца

Розрізняють пружинні і безпружинні матраци.

Вибираючи ортопедичний матрац з пружинним блоком, зверніть увагу на кількість пружин на спальне місце розміром 1х2 метри. Щільність 1080-2000 штук створює оптимальний рівень тиску і сприяє комфортному відпочинку. Збільшення кількості точок опори підвищує міцність конструкції. Також перед тим, як вибрати матрац, зверніть увагу на тип пружинного блоку.

  • Пружинний блок. У таких матрацах пружини з’єднані безперервним плетінням. Популярністю користуються моделі з конструкцією «боннель», що складається з 5-виткових пов’язаних пружин. Їх головна перевага – прийнятна вартість, яка в 2-3 рази нижче ціни матраців з незалежними пружинами. Для додаткових шарів використовується пінополіуретан, латекс, холлофайбер та ін.
  • Незалежний пружинний блок. У таких матрацах кожна пружина розташована у власному матеерчастому чохлі. Завдяки даній конструкції відсутній «ефект гамака», а тіло на матрасах delhi matroluxe під час сну знаходиться в анатомічно правильному положенні. Між незалежним пружинним блоком і чохлом матраца знаходяться шари комфортності з латексу, ортопедичної піни, повсті або інших матеріалів.
  • Безпружинний матрац слід вибирати по виду наповнювача. Основу конструкції складають складальні і монолітні блоки з натуральних і штучних матеріалів, що визначають ступінь жорсткості виробу. Анатомічно правильна підтримка тіла безпружинних матраців досягається завдяки використанню кокосової койри, латексу, піни Ortofoam та інших наповнювачів.

Жорсткість матраца

Залежно від рівня жорсткості розрізняють такі види матраців.

  • М’які. М’якість ортопедичному матрацу надають латекс, холлофайбер і пінополіуретан. Вони добре приймають форму тіла, що забезпечує вільний кровообіг під час відпочинку. М’який матрац рекомендований особам із захворюваннями поперекового відділу хребта і літнім людям. Оптимальна поза для сну на ньому – на боці.
  • Середньо-жорсткі. До них відносять пружинні матраци, в яких скомбіновані наповнювачі з латексу і кокосової койри. Вони мають лікувально-профілактичні властивості. Середньо-жорсткий матрац універсальний, але особливо підходить людям із захворюваннями грудного відділу хребта та підліткам. Бажана поза для сну на ньому – на спині.
  • Жорсткі. Жорсткість пружинного і безпружинного матраца забезпечується за рахунок використання сизалі, льону і кокосової койри. Дані моделі витримують великі навантаження, що підвищує їх ортопедичні властивості. Жорсткий матрац рекомендований для підлітків, дітей і людей із захворюваннями грудного і шийного відділів хребта. Оптимальна поза для сну на ньому – на спині.
  • Різнобічні. Моделі, сторони яких мають різну тканину покриття і жорсткість наповнювача. Такий матрац перевертають залежно від сезону. Переважні пози для сну на жорсткій стороні – на спині, на м’якій – на боці.

Максимальна вага на спальне місце

Перед тим як купити матрац, слід з’ясувати максимальне навантаження на спальне місце, яка може становити від 50 до 140 кг або більше. Подружній парі зі значною різницею у вазі можна звернути увагу на моделі без вагових обмежень. Такі види матраців складаються з незалежних пружинних блоків і індивідуально розподіляють масу кожної людини.

Посилення по периметру

Завдяки посиленню по периметру матрац не деформується протягом усього терміну служби. На краю такого виробу зручно сидіти. Також посилення пружинного або безпружинного матраца по периметру захищає його від пошкоджень.

Розмір

При виборі розміру матраца враховується ріст майбутнього користувача. Людина не повинна впиратися ступнями в бортик ліжка. Перед тим як вибирати матрац, врахуйте, що його довжина повинна бути більше росту людини не менше ніж на 15 см. Грамотно підібраний матрац сприятиме розслабленню м’язів і нормальному кровообігу під час відпочинку.

Дитячі матраци поділяються на вироби:

для новонароджених: довжина – від 100 до 120 см, ширина – 50-60 см;
для дітей молодшого віку: довжина – від 140 до 190 см, ширина – 70-80 см;
для підлітків: довжина – від 185 до 190 см, ширина – 80-120 см.

Дорослі матраци поділяються на:

односпальні: довжина – 190-200 см, ширина – від 80 до 90 см;
півтораспальні: довжина – 190-200 см, ширина – від 120 до 140 см;
двоспальні: довжина – 190-200 см, ширина – від 160 до 200 см.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments