Різне

Сонячні промені корисні для нашої шкіри

Як відомо, під впливом ультрафіолетових променів синтезується холекальціферол (вітамін D3), необхідний для нормальної життєдіяльності людського організму. Нове дослідження показало, що сонячні промені також можуть знизити ризик інфарктів та інсультів, і навіть продовжити життя.

Вчені з Единбурзького університету з’ясували, що в результаті впливу УФ-променів на шкіру в кровоносних судинах виділяється оксид азоту, завдяки якому знижується кров’яний тиск. Також виявилося, що сонячні ванни, в цілому, сприятливі для здоров’я, оскільки поліпшення стану організму в результаті зниження кров’яного тиску значно перевищує ризик утворення раку шкіри.

Захворювання серцево-судинної системи і ряд їх клінічних форм, викликаних гіпертонією, є причиною смерті в 80 разів частіше, ніж рак шкіри. Вироблення оксиду азоту відбувається окремо від утворення вітаміну D. До цього відкриття останнє вважалося єдиним корисним результатом впливу сонячних променів.

У дослідженні взяли участь 24 добровольці, які пробули в солярії 2 рази по 20 хвилин. Під час однієї з процедур лампи працювали в нормальному режимі; під час іншої УФ-промені були заблоковані, і на шкіру впливало лише тепло від ламп.

Виявилося, що протягом години після «повноцінної» процедури тиск залишався значно нижчим. Цього не спостерігалося після того, як на шкіру впливало тільки тепло.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button