Різне

Як вибрати теплову завісу?

Теплова завіса – джерело тепла, яке слугує захистом опалювального приміщення від холодного повітря, яке потрапляє через дверні або віконні отвори. Найпотужніший повітряний потік, який створюється завісою утворює перешкоду, завдяки якій всередину не потрапляє холодне повітря і в приміщенні залишається комфортна температура.

Основний принцип підбору теплової завіси це розміри прорізу на який буде встановлюватися завіса, тобто ширина і висота. У теплової завіси в характеристиках це виражається довжиною і продуктивністю по повітрю.

teplovi_zavisy

Зрозуміло, довжина теплової завіси повинна перевищувати або дорівнювати прорізу на який встановлюється завіса, так як тільки тоді потік повітря зможе перегороджувати шлях холодного. У разі коли ширина отвору надто велика, робиться монтаж декількох теплових завіс впритул один до одного.

Другий критерій про який ми говорили це продуктивність завіси. Для обладнання вікон підійдуть завіси з невеликою продуктивністю, близько 300 кубометрів на годину. Встановлюючи теплову завісу на стандартний дверний отвір, ширина якого становить 0,8 м і висота якої 2,5 м, в даному випадку необхідно використовувати завісу з продуктивністю 1000 кубометрів на годину.

Потужність теплової завіси

Крім функції захисту, теплові завіси можливо встановлювати як обігрівальний прилад приміщення. Вибирають теплову завісу виходячи з розрахунку 1 кВт на 10 м2, за умови що приміщення не має додаткового обігріву і висота стелі становить від 2,5 до 3,0 метрів. Приміщення при цьому повинне мати хорошу теплоізоляцію. У разі коли завісу встановлюють у приміщенні як додатковий обігрів, слід вибирати модель з мінімальною потужністю. Захисні властивості теплової завіси в даному випадку будуть визначаться швидкістю подачі повітря, а не поданою температурою.

Розглянемо поширені типи нагрівальних елементів теплових завіс

Важливий критерій вибору завіси це її нагрівальна частина – ТЕН або спіраль. Спіралеподібні нагрівальні елементи виконані у вигляді звитого в спіралі металевого дроту. Головними мінусом даного виду нагрівача є велика температура нагріву, що призводить до спалювання кисню, а також відносно маленький термін служби.

Більш дорогий і в той же час більш відповідним є другий вид нагрівального елемента – ТЕН. Він являє собою металеву трубку невеликого діаметра (близько 10мм), всередині якої розташований сам нагрівальний елемент. Після установки нагрівального елемента трубка заповнюється кварцовим піском з великою теплопровідністю. Це дозволяє істотно збільшити площу нагрівального елемента, і зменшити робочу температуру. Модернізацією звичайних ТЕНів стало збільшення площі трубки завдяки металевій смужці навитої на трубку (принцип радіатора або обребрений тен). Такі ТЕНи найпереважніші нагрівальні елементи для теплової завіси. Основна причина це довговічність і безпека.

Істотною відмінністю теплової завіси від теплової гармати або тепловентілятора є те, що повітря на виході найпотужнішої завіси завжди буде теплим. Швидкість потоку повітря дуже висока тому з теплової завіси ніколи не буде надходити обпалююче гаряче повітря. У тепловій гарматі або тепловентиляторі швидкість потоку повітря маленька, а температура повітря, відповідно, більша.

Управління тепловою завісою

Як правило всі теплові завіси мають вимикач і регулятор для управління потужністю нагріву. Деякі моделі мають регулятор для керування інтенсивністю потоку. Як правило моделі малої потужності мають вбудоване управління, а теплові завіси великої потужності виносний пульт, який можна встановити в будь-якому місці. Так само для зручності контролю температурою до пульта управління можна встановити термостат, який здатний вимикати або ТЕН або теплову завісу при проходженні заданої температурної позначки.

Горизонтальні і вертикальні теплові завіси

При виборі завіси слід враховувати спосіб установки. Основна частина встановлюється в горизонтальному положенні над дверним або віконним отвором. Але існують випадки коли горизонтальна установка неможлива. У таких ситуаціях використовують вертикальну теплову завісу, яка встановлюється збоку від отвору. Принцип дії вертикальної завіси не відрізняється від горизонтальної, окрім як одним моментом, що повітря буде надходити збоку, а не зверху.

Водяна теплова завіса

Ще один вид завіс – це водяні теплові завіси. Відрізняються від електричних тим що для них необхідна подача води. Нагрівання ТЕНів цих теплових завіс відбувається не від електрики, а від проходження гарячої води з центрального опалення. Даний тип завіс ускладнюється монтажем, але витрати на експлуатацію показують, що даний тип набагато вигідніше електричних завіс. Даний вид завіс як правило застосовується на заводах або промислових об’єктах великої площі з великими дверними отворами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button