Різні цікавинки

Цікаві факти про самогон

foto_cikavosti_11.08.2014-01Самогон — досить неоднозначний продукт, його оточують різні міфи і цікаві факти. У нашій статті Ви прочитаєте багато цікавого про цей напій!

… Самогон роблять з будь-якого крохмалю- або цукровмісної сировини. Тобто, теоретично, приготування можливо з будь-якого виду круп (гречка, рис, манка), каштанів і всіляких фруктів! Наприклад, болгарський самогон кайсіева отримують з браги на основі абрикосів.

… Що у самогону є «голова» і «хвости»? Так називають непридатні для вживання фракції напою. При перегонці їх необхідно відокремлювати, керуючись міцністью («голова» містить близько 75-80% об., а «хвіст» — менше 40% об.). Розрахувати їх кількість дуже просто: об’єм кінцевого продукту складе 20% від об’єму браги, залитої в перегінний куб, а перші й останні 10% від нього і є «голова» і «хвіст». До речі, придатну в їжу частину називають дуже романтично — «серце». Також варто http://www.hootch.ru/ в спеціалізованому магазині, щоб отримувати справді якісний самогон.

… Найчастіше напій помилково називають перваком або сивухою. І даремно! Самогон — це високоякісний продукт, виготовлений шляхом перегонки браги. Перваком іменується головна фракція, яка містить небезпечні для здоров’я альдегіди, ефіри, метанол. Сивуха ж — неякісний продукт з домішками, що складаються з важких сивушних і ефірних масел. Вони не вживаються в їжу, бо справжній самогон — напій високого ступеня очищення.

… Самогон — це далеко не споконвічно, як прийнято вважати, російський виріб. Практично в будь-якій країні світу існує його національні різновиди. Наприклад, у нас в Україні — горілка, в Угорщині — палинка, в Англії — хуч, в Ірландії — потін. Більш того, всім відомі бренді, віскі, абсент, граппа, текіла, ром та інші напої також є самогоном!

… В світі існує безліч різних видів самогонних апаратів, але для всіх них характерний єдиний принцип роботи. Він заснований на випаровуванні вологи, конденсації парів і наступному виході спирту. У кожній країні вони мають різні назви, наприклад, в Іспанії, Португалії, Франції — alambic, у Великобританії — moonshine, в Німеччині — mondschein і т.д.

… Самогоноваріння у нас офіційно дозволено, але не для подальшого продажу продукції.

Кнопка «Наверх»
Закрыть