Людина

Вчені назвали спосіб продовжити життя на десять років

Корисні звички, включаючи регулярні фізичні вправи і здорове харчування, можуть продовжити життя людини на приблизно десять років, з’ясували вчені Гарвардського університету та Амстердамського університету прикладних наук.

В дослідженні використовували дані більше ста тисяч 50-річних осіб, які на момент початку наукової роботи нічим не хворіли.

За їх станом стежили протягом більше 20 років. Згодом дослідники звернули увагу на те, у кого з учасників з’явилося серцево-судинне захворювання, виник рак або діабет другого типу, а також на те, в якому віці з’явилася недуга і скільки в підсумку учасник прожив.

У підсумку експерти визначили п’ять основних факторів ризику: куріння, вживання «помірних» доз алкоголю, нездорове харчування їжею з високим вмістом жиру або цукру, низька фізична активність і надмірна вага, розрахована за індексом маси тіла. Помірною дозою алкоголю в дослідженні називаються 175 мілілітрів вина або 375 мілілітрів пива для жінок і 350 мілілітрів вина або 750 мілілітрів пива для чоловіків.

Через ці п’ять факторів вчені з’ясували, скільки «здорових років» може очікувати людина у віці 50 років.

Жінки, у яких було чотири-п’ять корисних звичок — корисне харчування, фізична активність, повна відмова від куріння і вживання алкоголю, а також підтримання нормальної ваги, — прожили в середньому 84,4 року в порівнянні з 73,7 року у жінок без будь-яких з цих звичок. Для чоловіків ці показники склали 81,1 року проти 73,5 року.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть