Земля

Найбільший археологічний парк відкрився в Ізраїлі

Урочисте відкриття парку, на якому були присутні Головнокомандувач Цахалу, генерал-лейтенант Гаді Айзенкот, директор Управління стародавностей Ізраїлю Ісраель Хасон і представник Міністерства у справах Єрусалиму і культурної спадщини, командир військової бази імені Іцхака Рабіна полковник Ігаль Бен-Амі, відбулося в середині вересня.

a64ad274aa93539f5bfa1bed867dae84
У нещодавно відкритому археологічному парку вже розмістилася виставка під назвою «Бунтівне місто», де представлені десятки вражаючих експонатів з великих міст стародавнього світу, в тому числі і 6-тонний камінь з Стіни Плачу.

“Завдання нашого відомства, взагалі, і даної виставки, зокрема, показати, що у нашого народу є багата подіями історія, що охоплює кілька тисяч років. Виставка, яку ми організували в самому «серці» армії, несе в собі нагадування про те, що всі ми — жителі сучасного Ізраїлю є частиною ланцюжка поколінь,” — заявив директор Управління старожитностей Ісраель Хасон і зазначив, що виставка була організована в рамках проекту «Збереження єврейської спадщини» та інформаційно-пропагандистської політики Управління старожитностей по спільній роботі з громадськістю, що полягає у створенні виставок в громадських місцях, залучення військовослужбовців і молоді до археологічних розкопок.

За словами міністра культури і спорту Мірі Регев, «рішення розмістити археологічний парк на території бази Генштабу Цахалу стверджує непорушну істину — визнання історії Ізраїлю має важливе значення для створення образу солдата, який знає своє минуле, розуміє проблеми сучасності і завжди готовий забезпечити безпеку свого народу заради майбутніх поколінь».

«Народ повинен знати своє минуле, — впевнений командувач військовою базою імені Іцхака Рабіна полковник Ігаль Бен-Амі. — Кожен день повз цього місця проходить близько 25 тисяч осіб, і тепер їм буде надана можливість стикнутися з минулим, візуальним втіленням нашої історичної спадщини».

Читайте також: 

За словами Аелет Гровер, куратора виставки від Управління стародавностей Ізраїлю, «єврейське слово «кірія» вперше з’являється в книзі Ієша’яху (22:2) і означає «місто». Написано: «бунтівне місто, радісне місто». Це зіграло вирішальну роль у виборі місця для розміщення виставки. Саме тут — у такому людному місці, як військова база «Кірія», яка знаходиться в самому центрі Тель-Авіва, міста, яке ніколи не спить — в економічному і культурному центрі Ізраїлю, — було більш ніж доречно влаштувати археологічну виставку, присвячену культурі людини та розвитку міського простору. Виставка розповідає про найстаріші міста Ізраїлю, найдавніші з яких були засновані 5000 років тому. Деякі з цих міст існують і сьогодні. Присутність давніх артефактів у самому серці сучасної архітектури, на наш погляд, змушує замислитися про нерозривний зв’язок між минулим, сьогоденням і майбутнім».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button