Різні цікавинки

Як зробити фактурну штукатурку

fakturnaya-shtukaturka_250Штукатурка – це оздоблювальний шар стін або стелі, який добре вирівнює поверхню і при цьому може надавати їй різні форми і фактури. Це покриття відрізняється чудовою стійкістю. Наприклад, в пірамідах Єгипту штукатурний шар зберігся у відмінному вигляді і до наших днів.

Штукатурні роботи проводять як зовні будинків, так і всередині. Для робіт всередині приміщення частіше використовується декоративна штукатурка і таку вирівнювальну і оздоблювальну суміш можна купити в торгівельній мережі або виготовити самостійно.

Складові штукатурки

Щоб знати, як зробити фактурну штукатурку, потрібно мати уявлення, що вона, власне, являє собою. У кожному разі, якщо знати інгредієнти, то можна істотно заощадити на її придбанні. Для будь-яких штукатурок основними складовими частинами є цемент, гіпс, вапно, що грають ролі в’яжучих матеріалів, а в якості наповнювача застосовується річковий пісок. Коли вся ця суміш розводиться водою, в’яжучі схоплюються, що надають штукатурці необхідну міцність.

Фактурна штукатурка

Досить часто звичайну декоративну рельєфну штукатурку називають фактурною, але спільне у них – тільки рідка основа, наповнювач і хороші захисні функції. Фактурна штукатурка відрізняється від інших видів подібних матеріалів тим, що малюнок на ній не потрібно формувати механічним способом, а потрібний рельєф їй надають добавки: гранітна або мармурова крихта. Технічні нюанси, як зробити http://veneciya-groupp.ru/, майже не відрізняється від того процесу, що був викладений вище. Не важко буде і нанесення, бо не треба оформляти на ній візерунок спеціальними інструментами, як це б було потрібно з декоративною і рельєфною штукатурками.

Ще раз уточнимо, що ж таке фактурна штукатурка. Це – в’язка маса білого кольору, неоднорідного складу, в якій міститися гранули – наповнювачі різного розміру і сполучний склад. Вона володіє високою твердістю, стійка до атмосферних впливів. За допомогою цього матеріалу можна створювати покриття, що мають шорстку структуру і різну зернистість, рельєфний обсяг, велику палітру кольору і здатну імітувати дерево, солому і навіть місячний грунт! Фантазія в цьому випадку може бути безмежною: можливо додання стіні виду дерев’яної поверхні, поїденою короїдом, для чого потрібна мелозерністая штукатурка і спеціальний валик, можна домогтися виду зім’ятого паперу або ж морського грота – варіантів надається безліч.

Технологія нанесення фактурної штукатурки нагадує звичайну: стіну попередньо зачищають і ґрунтують.

Поради для тих, хто зважився самостійно нанести фактурну штукатурку:

• для зовнішніх робіт краще використовувати таку штукатурку, що має калібровані грані. Для внутрішніх робіт більше підійдуть дрібні некалібровані гранули або ті, які мають змішану зернистість;
• для нанесення покриття, що має великі калібровані грані знадобиться сталева гладилка, а товщина шару не повинна перевищувати розмірів цих самих гранул;
• якщо для роботи взята фактурна штукатурка зі змішаними гранулами, то її можна наносити валиком або тієї ж гладилкою, так само допустима технологія нанесення набризком, все в цьому випадку залежить від консистенції складу;
• дрібнозернисте покриття являє собою рідкий вапняний розчин, тому й наносити його набагато легше – валиком або звичайним пилососом.

У продажу фактурна штукатурка представлена ??великою кількістю виробників, причому випускаються як вже готові до застосування суміші, так і сухі, які можна використовувати для приготування даного складу самостійно. Фахівці радять при виборі зупинятися саме на другому варіанті, так як її зручніше перевозити і можна розвести строго кількість, яка буде потрібно для обробки потрібної поверхні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button