Здоров'я

У яких продуктах міститься прихований цукор?

Вже більше двох років тому Всесвітня організація охорони здоров’я виступила з певними рекомендаціями з приводу споживання людьми вільного цукру. Вона дійсно переконала в тому, що слід скоротити його споживання до менш ніж десяти відсотків споживання енергії в день. Ці десять відсотків будуть дорівнювати десяти-одинадцяти ложкам цукру. Але найкращий варіант — наблизити відсоток до цифри п’ять.

Вільними цукрами називають цукри, що додаються в їжу в процесі обробки. Вони не містять корисних речовин, не несуть особливої цінності для відновлення енергії. Але даний вид цукрів вміло краде всі важливі елементи, речовини та вітаміни, які надходять в організм людини з корисною їжею. Окислення глюкози відбувається за участю вітамінів, до них відносять ніацин, тіамін та інші. Щоб переробити фруктозу тілу потрібно як можна більше фосфатів. З-за їх активного догляду клітини організму буквально з блискавичною швидкістю втрачають АТФ — ця речовина допомагає переносити енергію організму. Перероблення фруктози призводить і до інших негативних наслідків: з’являється окислювальний стрес, починає запускати процес утворення вільних радикалів, людина стикається з запаленням(можуть пошкодитися навіть мітохондрії, відповідальні за синтез АТФ).

Тому вільні цукри не дають енергії нормально функціонувати, але вміло беруться за створення повного дефіциту. Останнього можна досягти, якщо додати в раціон безліч продуктів, багатих вільними цукрами. Нижче можна знайти ті, що не варто їсти, якщо виникає бажання подбати про організм і правильне вироблення енергії.

Соуси і готові для заправки страв

Фахівці запевняють, що навіть у найбільш звичних і несолодких соусах є величезна кількість цукру. Проводилися спеціальні дослідження, які були спрямовані на обчислення відсотка вмісту цукру в звичайних соусах, що люди купують в супермаркетах. В одній столовій ложці кетчупу знаходиться одна чайна ложка цукру, соус чилі містить до двох чайних ложок. Потрібно зрозуміти, що цукор знаходиться в кожному з готових соусів. Його конкретний відсоток залежить від бренду, компанії і країни, де виробляється продукт. Якщо виникло бажання стежити за кількістю споживаного цукру, краще готувати соуси самостійно або відмовитись від їх прийомання в їжу.

Напівфабрикати з м’яса

У непереробленому м’ясі є білок, жир і інші компоненти. Але м’ясні напівфабрикати — це зовсім інший продукт. До них відносять різні ковбаси, сосиски, бекон або сардельки. В складі можна побачити безліч всього цікавого, часто в ньому зустрічаються і додані вуглеводи і вільні цукри (сироп з кукурудзи, сахарозу тощо).

Це може не впливати на смак або запах продукту, але на що точно впливають перераховані вище речовини, так це на специфічний колір. Такого яскравого і барвистого відтінку напівфабрикати, зроблені з м’яса, зобов’язані якраз цукру і його множинним видам.

Хліб

Любителі правильного харчування звикли розділяти хліб на дві категорії: шкідливий і корисний. До першої зазвичай відносять білий, а друга складається з цільнозернового, житнього та інших видів. Корисний хліб дійсно містить більше важливих для організму людини компонентів, а білий часто роблять з обробленого борошна. Але за змістом цукру ці дві категорії не відрізняються. В сто грамах будь-якого хліба можна спокійно знайти до трьох грам цукру.

Кнопка «Наверх»
Закрыть