Різне

Які труби краще використовувати для опалювальної системи – сталеві, металопластикові або мідні?

Проектування системи опалення – найважливіший етап у забезпеченні комфортного проживання в приватному будинку. Крім правильно підібраного котла, в залежності від потужності і типу, необхідно визначитися з матеріалом виготовлення труб. Саме від їх фізичних властивостей буде залежати ефективність роботи всієї системи в цілому. Вони повинні відповідати наступним параметрам:

– Термостійкість. Матеріал не повинен деформуватися під дією високих температур.

– Зносостійкість. При тривалому впливі теплоносія (гарячої води) на внутрішній поверхні труби не повинен відкладатися так званий «накип».

– Легкість монтажу і можливість швидкої заміни ділянок трубопроводу.

Дані умови не є єдиними. При виборі так само слід відштовхуватися від параметрів всієї системи:

– Максимальний тиск всередині труб. Залежить від методу руху теплоносія – примусовий чи самотекучий.

– Спосіб монтажу – прихований або відкритий.

– Максимальна і мінімальна температури в системі.

Виходячи з усіх цих початкових даних і робиться обґрунтований вибір труб. Розглянемо найпопулярніші типи матеріалів.

Типи труб і їх характеристики

foto_cikavosti_04.10.2014-06_resized

Сталеві

Довгий час сталеві труби були єдиним можливим матеріалом для прокладання теплопроводів в приватних будинках. Цей фактор має свої плюси і мінуси. За довгий час була напрацьована майже досконала технологія проектування і монтажу сталевих труб – зварна і на з’єднувальних муфтах.

Незаперечною перевагою даного матеріалу вважається висока механічна міцність. Так само слід врахувати низьку ступінь розширення при перепадах температур в системі опалення. Вони здатні витримувати високі температури теплоносія без істотних змін геометрії. Тому їх використовують для прокладки протяжних теплових магістралей.

Поряд з цим, недоліками сталевих труб є:

– Відносно висока вартість матеріалу.
– Трудомісткість монтажу. Вимагає спеціальних навичок та інструментів.
– Корозія поверхні.

У приватному будинку використання сталевих труб буде виправдано, якщо є необхідність застосовувати великі діаметри – від 50 мм. Для більшості котлів опалення рекомендовано використовувати сталеві патрубки входу і виходу теплоносія.

Пластикові труби та їх різновиди

foto_cikavosti_04.10.2014-06-01_resized

З освоєнням обробки поліпропілену, труби з цього матеріалу стали користуватися великою популярністю. Сучасна технологія виробництва дозволяє робити різні види пластикових труб, що відрізняються фізичними властивостями і структурою. Найбільш якісну продукцію виробляють європейські виробники під брендами Aquatherm і Sanext. Поліпропіленові труби цих виробників відповідають всім вимогам для монтажу системи опалення.

Поліпропіленові труби без внутрішньої захисної оболонки

Використовуються для систем опалення вкрай рідко, оскільки мають жорсткі обмеження по температурі нагріву. При перевищенні цього параметра можлива деформація і розриви в місцях з’єднання.

Стикування цих типів труб відбувається методом пайки. За допомогою спеціального пристрою нагрівається поверхня труби і за допомогою перехідників або муфт з’єднується з усією магістраллю.

Переваги поліпропіленових труб:

Мала питома вага.
Можливість робити трубопровід складної конфігурації.
Відсутність відкладення всередині вапняного нальоту в процесі експлуатації.
Невелика вартість.

Недоліки:

Невелика максимальна температура теплоносія – до 90 ° С при короткочасному впливі. Робочий режим – 70 ° С.
Трудомісткість заміни ділянок трубопроводу при проведенні ремонтних робіт.
В основному, даний тип труб застосовують для водопостачання.

Металопластикові труби

На сьогоднішній день металопластикові труби є найпопулярнішими для прокладки систем опалення в приватних будинках. Вони об’єднали в собі властивості сталевих та поліпропіленових труб.

Вони являють собою багатошарову структуру з поліпропілену і алюмінію. Шар алюмінієвої фольги дозволяє використовувати їх при стандартних температурах теплоносія. Захисний шар поліпропілену охороняє алюмінієву оболонку від корозії.

Монтаж проводиться за допомогою спеціальних затискних фітингів і не вимагає додаткового обладнання.

Мідні

Найдорожчі, але в цей же час – одні з найбільш довговічних елементів опалення. Мідь за своїми хімічними властивостями практично повністю інертна до окислення. Труби з неї мають високі характеристики міцності параметри, великий термін експлуатації.

foto_cikavosti_04.10.2014-06-02_resized

Але головним негативним фактором є вартість матеріалу і необхідність використовувати при монтажі дороге спеціальне обладнання. Саме тому мідні труби не так поширені в системах опалення приватних будинків.

При виборі матеріалу труб слід керуватися принципом – практичність і зручність. Самостійна розводка системи опалення оптимальна з використанням металопластикових труб. Але якщо дозволяють кошти і є кваліфікований майстер – перевага віддається мідним трубопроводам, які прослужать десятиліття.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments