Інтернет

Якими будуть 5G мережі?

Виконуючий обов’язки генерального директора та заступник голови компанії Huawei Technologies Кен Ху з повною відповідальністю закликає зацікавлені сторони об’єднатися в розробці 5G. Можливо хтось засумніватися в корисності обговорення 5G в той час, коли тільки почалося 4G-розгортання і тільки 8% мобільних пристроїв у світі підтримують даний вид з’єднання, а 60% ґаджетів і раніше працюють через 2G. Але потрібно розуміти, що сучасне суспільство невблаганно рухається в напрямку впровадження в життя таких понять як: “Інтернет речей”, промисловий інтернет, нові технологи та перепрофілювання виробництва тощо. Ця трансформація створить величезні проблеми для мобільних комунікаційних технологій.

1-23-03-2015-600-208

Нова ера, коли практично кожен пристрій буде підключено до загальної глобальної мережі і кількість одночасних підключень сягатиме 100 мільярдів (це може бути все що завгодно: зубні щітки, розумний одяг, фітнес-браслети, кондиціонери, охоронні домашні або промислові системи, пристрої для домашніх тварин, автотранспорт, мобільні пристрої, ПК, промисловий транспорт, безпілотники, науково-дослідні програми, зонди та ін.), поточний стандарт 4G буде не в силах впоратися з навантаженням, тому що навантаження на мережу збільшиться в десятки разів, а то і більше .

[ads2] Крім того, час відгуку сучасних мереж становить близько 50 мс. Однак, для водіння безпілотних автомобілів або інших автоматизованих транспортних додатків, така затримка неприйнятна і буде згубна, оскільки апарат не зможе швидко прийняти рішення, аналізуючи виникла навколо дорожню ситуацію. Безпечне час відгуку має бути не більше 1 мс.

Пан Кен Ху прогнозує, що крім числа з’єднань, яке зросте до 100 мільярдів пристроїв, швидкість інтернету досягне 10 Гбіт / с. Той обсяг даних, які можна отримати з 4G за 2-3 хвилини, з використанням 5G можна передавати за кілька секунд. Це зробить реальністю можливість голографічних з’єднань між користувачами, а також дасть поштовх для безлічі інших розробок.

Читайте також: У 2018 половина населення Землі буде користуватися інтернетом

Для успішної реалізації цих вимог всім зацікавленим галузям необхідно об’єднатися і вести між собою діалог про створення єдиного стандарту. Уряди різних країн разом з організаціями стандартизації також повинні взяти участь в цьому проекті. На думку Кена Ху, занадто велика кількість стандартів означає відсутність стандарту як такого. Якщо проектувальникам пристроїв не доведеться тримати в голові різні стандарти зв’язку, це може стати великою підмогою для нових ідей і дати більш продуктивний поштовх у бік розвитку технологій та інновацій.

Натхнення: 24gadget.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button