Різні цікавинки

Який генератор краще бензиновий, дизельний або газовий?

Який генератор краще бензиновий, дизельний або газовий?Коли людина робить вибір, який генератор краще бензиновий, дизельний або газовий, то відразу це зробити досить важко. Кожний з перерахованих має свої переваги та недоліки. Для того щоб правильно вибрати тип генераторного устаткування, необхідно визначитися, для яких цілей воно буде використане.

Бензинові генератори – найпопулярніші

Серед побутових генераторів, як правило, переважають бензинові моделі. Це найдешевший вид такого обладнання – при однакових технічних характеристиках, бензинова модель буде коштувати дешевше, ніж аналогічний дизельний або газовий генератор. Є ще кілька переваг у даного виду генераторного обладнання: низький рівень шуму (до 70 дБ), невеликі розміри (особливо це стосується інверторних бензинових генераторів) і маленька вага, що дуже зручно при транспортуванні. На цьому корисні властивості закінчуються і далі йдуть негативні моменти використання бензинових генераторів:

  • бензиновий двигун не може створити велику потужність. Як правило портативні бензинові генератори мають потужність від 1 до 4 кВт;
  • термін роботи даного апарату відносно невеликий – всього 6 -10 годин, після чого їх обов’язково потрібно зупиняти;
  • велика витрата дорого бензину приводить відповідно до великої собівартості кіловата електроенергії.

Бензиновими генераторами зручно користуватися на будівельних ділянках, де працює не дуже потужний електроінструмент, на риболовлі або на відпочинку, для підключення електроплитки і створення джерела світла на невеликий час увечері і вночі.

Дизельний генератор – тривалий термін роботи і велика потужність

Якщо порівнювати який генератор краще бензиновий або дизельний, то тут першість віддається дизельному генератору. По-перше, вони мають потужність в кілька разів більшу ніж бензинові – при однакових габаритних розмірах бензиновий генератор буде мати потужність 2 кВт, а дизельний 6-8 кВт.
Друге, витрата дизельного палива, як правило, на 20 – 30 % нижча, ніж бензину, що відповідно відображається на вартості кіловата.
Третє – дизельні установки можуть працювати тривалий термін без установки (необхідно тільки періодично доливати паливо). Також вони характеризуються великим моторесурсусом – 20-40000 мотогодин. Для порівняння максимальний моторесурс бензинового генератора – 4000 мотогодин. Дизельні генератори можуть прекрасно використовуватися не тільки як тимчасове, але і як постійне джерело електричної енергії, така собі міні-електростанція. І якщо ви придбали такий генератор варто заручитися фірмою, що буде проводити обслуживание электростанций в Днепропетровск, адже можливі певні несправності та збої.

Газовий генератор – найнижча собівартість електроенергії

Газові генератори не настільки популярні, хоча мають багато переваг перед іншими видами генераторів. Головна їх перевага – низька собівартість кіловата, що пов’язано з невеликою витратою газу і його низькою вартістю – він практично в два рази дешевший від бензину або солярки. Також не слід забувати, що газове обладнання має більш тривалий термін служби, ніж аналогічне бензинове і дизельне, а також простіше в обслуговуванні. Важливим фактором, який говорить на користь газових генераторів є їх екологічна безпека.

До недоліків газових установок можна віднести їх великі розміри, а також підвищену небезпеку при використанні балонів.

Зробивши аналіз вищесказаного, при виборі будь-якого генератора слід індивідуально підбирати вид генератора, під ті умови і роботи, на яких він буде задіяний.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button