Різне

Який замок вибрати

Не важливо, яка у вас вхідні двері. Вона може бути настільки значною, що викличе повагу у людини, яка не збирається її зламувати. Однак якщо при цьому ви використовуєте простенький типовий замок, навряд чи двері встоїть перед напором досвідченого зломисника.

Щоб найбільш ефективно убезпечити своє нажите непосильною працею майно, необхідно з усією відповідальністю підійти до процесу вибору замка для вхідних дверей. З хорошим замком ймовірність того, що ви повернетеся в порожню квартиру, буде дорівнювати нулю.

foto_cikavosti_28.10.2014-01

Типи дверних замків

Будь-який замок для вхідних дверей, якщо звичайно він не зроблений на замовлення, має свій клас безпеки. Ця цифра вказана в паспорті замка і може бути від I до IV. Тепер розглянемо кожен з класів безпеки докладніше.

I клас безпеки

Це найбільш простенькі серійні замки. Вони не будуть перешкодою на шляху навіть не надто досвідченого зломщика, не кажучи вже про професіонала. Навіть новачок витратить на злом такого замка не більше 5 хвилин.

II клас безпеки

Замок цього класу безпеки трохи надійніше збереже ваше майно. Недосвідчений злодій навряд чи з ним впорається, а професіоналу потрібно не менше 10 хвилин, щоб розкрити квартиру.

III клас безпеки

Замки такого класу ще більш надійні. Професіонал розкриє двері з таким замком не менше ніж за 20 хвилин.

IV клас безпеки

На такий замок у професіонала піде не менше півгодини. Навіть маючи під рукою спеціальне обладнання, такий замок розкрити дуже важко.

Тут потрібно сказати, що чим більший час, який буде потрібно для злому замка, тим більша ймовірність того, що зломщик відмовиться від своєї ідеї в процесі злому, або взагалі не стане чіпати ваших дверей.

Далі докладніше розглянемо конструкції різних замків.

Замок ригеля

Ригельний замок (його ще називають рейковим) є представником I класу безпеки. Такий замок має найпростішу конструкцію. Ключ від ригельного замку має плоску форму з прорізаними з обох сторін канавками, за рахунок яких замок закривається і відкривається.

Ригельний замок часто оснащується ручками з обох сторін. Це зручно для власника квартири, але також зручно і для зломщика. Такий замок можна легко розкрити, навіть не вдаючись до допомоги відмички.

Циліндровий замок

Циліндрові замки можуть бути різного класу безпеки. Деякі з них можна відкрити звичайною шпилькою, до інших підібрати відмичку практично неможливо. Але такий замок злодій зазвичай не відкриває. Тут досить вдарити важким предметом по так званій «личинці» замка, і вона провалюється всередину квартири. Як тільки це відбувається, замок легко відкривається.

Клас безпеки циліндрового замка залежить від його конструкції. Замки III або IV класів забезпечуються спеціальною вкладкою з листової броні, в яку впресовані загартовані сталеві кульки. Забезпечений такий вкладкою замок дуже нелегко зламати або вибити личинку.

Сувальдний замок

Своєю назвою сувальдний замок зобов’язаний Сувальді – спеціальним сталевим пластинам, з яких складається запірний механізм. Для того, щоб такий замок відкрився, пластини повинні вишикуватися в певному порядку, визначеному формою ключа.

Ключ від сувальдного замка виглядає як стрижень з двома пластинами на кінці, в яких прорізані унікальні пази. Сувальди шикуються в залежності від форми пазів на ключі, і замок відкривається.

Сувальдні замки також можуть бути різних класів безпеки. Це залежить від того, скільки сувальд має замок, з якого металу вони виготовлені, є чи немає у замку бронепластина.

Електронний замок

Електронний замок також може мати різні класи безпеки. Це залежить від того, яким чином він відкривається.

Електронні замки можуть відкриватися за допомогою коду, який потрібно набрати на вбудованій в нього клавіатурі, а також за допомогою пульта або магнітної картки. Менш поширені електронні замки, що відкриваються по відбитку пальця. Та вони й менш надійні, адже відкрити такий замок можна маючи фотографію папілярних ліній потрібного пальця. Більш детально про електронні замки можете дізнатися http://plastmarket.com.ua/.

Як вибрати правильний замок

При виборі замка в першу чергу слід звернути увагу на документи, які йдуть з ним в комплекті. Це, звичайно ж, паспорт, де обов’язково має бути вказаний клас безпеки замка. Якщо клас безпеки від II до IV, то до замку повинен додаватися сертифікат відповідності. Замки I класу безпеки не підлягають обов’язковій сертифікації.

Не завадить і ретельний зовнішній огляд замку. На ньому не повинно бути механічних дефектів і патьоків іржі.

При виборі замка слід врахувати товщину сталевих листів, з яких виготовлені двері. Якщо метал тонший, ніж 4 мм., занадто великий замок купувати не слід, своєю вагою він може деформувати двері.

У плані безпеки найбільш прийнятними можна назвати сувальдні замки. Механізм такого замка знаходиться всередині дверної коробки, і щоб його здолати, до нього потрібно спочатку добратися. Краще всього поставити два замки – сувальдний і циліндровий, при цьому, звичайно ж, чим вищий буде клас безпеки вашого замку, тим краще.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button