Земля

Через вулкан на Вануату евакуювали цілий острів

Директор Національного управління з ліквідації наслідків стихійних лих, повідомив, що більше 11 тисяч жителів острова Оба переміщені на сусідні острови в тихоокеанському архіпелазі. Майже дві третини евакуйованих переїхали на острів Еспіріту-Санто, де вони розміщені в церквах, школах і наметах на спортивних полях. Інших перевезли на острови Пентекост і Маево.


У Вануату проживають 280 тисяч осіб. Острівна держава схильна до природних катаклізмів, так як там перебувають півдюжини активних вулканів. Також Вануату регулярно страждає від циклонів і землетрусів.

Він сказав, що лише кілька жителів відмовилися покидати острів. «Є певний опір, але поліція над тим працює, — сказав він. — Всі інші поїхали з острова». 100 офіцерів поліції, відправлених, щоб допомогти з евакуацією і запобігти мародерству, відвезуть тих, хто залишився, силою, якщо це буде необхідно.

Вчені кажуть, що вулкан Манаро стабілізувався після активних вибухів минулого тижня, коли лава при виверженні контактувала з водою. Але Управління метеорології і геологічних ризиків все ще оцінює активність вулкана на четвертий рівень з п’ятирівневою шкалою.

Чиновники, ймовірно, будуть чекати, поки вулканічна активність знизиться і тільки потім дозволять людям повернутися додому. Це може відбутися через кілька днів або тижнів — залежно від того, як вулкан поведе себе далі.

Всі види судів — від водних таксі до комерційних кораблів — допомагають перевозити людей на сусідні острови, так як минулого тижня влада віддала накази про евакуацію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button