Технології

Британці знайшли заміну автобусів і таксі

Британці знайшли заміну автобусів і таксіВеликобританія впроваджує новий тип міського громадського транспорту, який у майбутньому повинен замінити в центрі міста звичні автобуси і таксі. Невеликі модулі будуть поєднувати комфорт таксі з ціною і безпекою трамвая.

Перспективний виду транспорту, названий ULTra PRT, в експериментальному режимі буде розгорнуто в місті Мілтон Кейнс, який знаходиться на північ від Лондона. Близько 100 одиниць нового транспортного засобу пропрацюють в дослідному режимі до 2015 року, після чого до 2017 року буде розгорнута повнофункціональну систему. Схожа система вже протягом 2 років працює в аеропорту Хітроу і стала свого роду визначною пам’яткою найбільшого міжнародного аеропорту.

Введення ULTra PRT в експлуатацію в умовах міста – перший крок до масштабного впровадження нового типу громадського транспорту, який повинен прийти на зміну автобусам, тролейбусам і трамваям, використання яких в сучасних завантажених містах несе з собою ряд проблем. Крім того, ULTra PRT буде першим прикладом роботи безпілотного транспорту на громадських дорогах Великобританії.

Транспорт ULTra PRT виглядає, як дуже маленький вагон метро округлих форм з салоном схожим на салон мінівена. Пасажири можуть викликати ULTra PRT за допомогою свого смартфона, при цьому поїздка коштує ? 2, що за англійськими мірками зовсім не дорого. Кожна одиниця транспорту управляється незалежним бортовим комп’ютером, який веде вагон «мікрометрів» по спеціальній доріжці, обмеженою бордюрами. Транспорт має датчики, призначені для забезпечення безпеки, як пасажирів, так і пішоходів, а в разі необхідності пасажир може взяти керування на себе. У рух транспорт наводиться електродвигунами, а акумулятор заряджається під час стоянок.

Кожен транспорт може перевозити чотирьох пасажирів без багажу або двох з багажем з відносно невеликою швидкістю: близько 20 км/год. Передбачається, що цієї швидкості достатньо для перевезення пасажирів у центрі міста, діловому районі та поблизу залізничного вокзалу.

[youtube]C7OxvLuK83g[/youtube]

ULTra PRT чистіше, тихіше і дешевше, ніж поточна транспортна інфраструктура. Очікується, що проект в місті Мілтон Кейнс коштуватиме 65 мільйонів фунтів стерлінгів протягом наступних п’яти років і стане частиною ініціативи британського уряду з підтримки «зелених» технологій. Мілтон Кейнс був обраний як полігон через свою близькість до Лондону і його надзвичайно широких доріг, які зручні для експериментів з новим транспортом.

Випробування в Мілтон Кейнс є наступним кроком після успішної роботи 4 км шляхів і 21 одиниць транспорту ULTra PRT в аеропорту Хітроу. З 2011 року транспорт працює в аеропорті без серйозних проблем і аварій.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button