Всесвіт

Астрономи зафіксували загадковий космічний сигнал, який прибуває від далекого сузір’я

Вчені NASA разом зі своїми колегами з Європейського космічного агентства заявили, що ними ідентифікований таємничий сигнал з космосу, що виходить із сузір’я північної частини неба Персей. Походження даного сигналу для астрономів поки залишається загадкою.

foto_cikavosti_01.07.2014-017_resized

Слід зазначити, сузір’я, назване на честь давньогрецького героя, відокремлює від нашої планети понад 240 млн світлових років.

Таємничий сигнал з космосу, за словами дослідників, представлений інтенсивним імпульсом, який фіксується в рамках діапазону довжини хвилі рентгенівського випромінювання.

Читайте також: Художник намалював, як виглядав би світ, якби люди могли бачити сигнали стільникової мережі

Незважаючи на те, що джерело цього сигналу вченим так і не вдалося визначити, багато хто вважає, що сигнал може виходити від «стерильних нейтрино», які, за однією з гіпотезою, можуть бути основою для утворення темної матерії, якою представлена велика частина Всесвіту. Тим не менш, це всього лише гіпотеза, до того ж існування темної матерії донині не доведено вченими.

17 днів пішло на те, щоб вчені Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, що проводили дослідження Скупчення Персея, за допомогою рентгенівських обсерваторій NASA і ESA – Chandra і XMM-Newton – змогли ідентифікувати цей загадковий сигнал з космосу.

Скупчення Персея було обране в якості об’єкту дослідження не випадково, так як воно є одним з найбільших астрономічних об’єктів у Всесвіті. До його складу входять тисячі галактик.

Слід зазначити, що аномалії в цьому кластері фіксуються астрономами не вперше. 11 років тому в Скупчення Персея була зафіксована «одна з самих низьких нот у світі», період коливання якої становив 9.6 млн років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button