Технології

Японський супутник потрапив у Книгу рекордів Гіннесса за найнижчу орбіту польоту

Японський супутник потрапив у Книгу рекордів Гіннесса за найнижчу орбіту польоту. Апарат «Цубаме» перебував сім днів на орбіті в 167,4 км — рекордна висота для всіх існуючих супутників. Про це йдеться в повідомленні японського космічного агентства JAXA.

Рекордний обліт Землі «Цубаме» зробив під час своєї основної місії, яка тривала з 23 грудня 2017 року по 1 жовтня 2019 року. Висота основної орбіти супутника спочатку становила 271,5 км, а до кінця польоту знизилася до рекордної позначки в 167,4 км.

На цій висоті «Цубаме», вага якого становив 383 кг, провів тиждень. За це керівництво Книги рекордів Гінеса внесло команду супутника в списки рекордсменів.

Однією з основних завдань місії «Цубаме» було тестування можливості існування супутників для спостереження за Землею на наднизьких орбітах. За цей час супутник повинен був отримати якісні знімки Землі, незважаючи на те, що атмосфера створює опір в тисячу разів більше, ніж на високих орбітах, а наявність атомарного кисню призводить до руйнування апарату.

Супутник «Цубаме» створювався з кисневостійких матеріалів, які повинні захистити апарат від занадто швидкого руйнування. Крім того, пристрій мав іонний двигун, що допомагав супутника підтримувати необхідну орбіту, яка постійно змінювалася через гравітації Землі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button