Технології

У Китаї використовують роботів для тестів на COVID-19

Роботизована рука бере мазок з горла дбайливіше і ефективніше, ніж медичні працівники

У місті Шеньян – одному з найбільших міст в північно-східній частині Китаю – недавно на експериментальній основі почав роботу Lingcai. Lingcai – робот, спеціально створений для взяття зразків мазка з горла для тестів на COVID-19.

AFP

Згідно Euronews, жителі китайського міста Шеньян вже почали проходити тестування на COVID-19 за допомогою робота. Механічну руку в пластиковій оболонці контролює медичний працівник з сусіднього кабінету – так знижується ризик перехресного зараження працівників лікарні та пацієнтів.

«Рука» робота Lingcai бере мазок з горла більш дбайливо і швидко, ніж це роблять медичні працівники. Випробуваному досить відкрити рот, прикусити пристрій і залишатися нерухомим, поки машина виконує роботу. Голос робота також попросить пацієнта сказати «ааа».

Як стверджують розробники Lingcai з Шеньянського інституту автоматизації при Китайській академії наук, робот буде автоматично реєструвати інформацію про пацієнтів, щоб прискорити процес і забезпечити справжність вибірки.

Офіційні особи сподіваються, що робот знизить ризик перехресного зараження і навіть збільшить швидкість тестування. Скільки машин введено в експлуатацію і чи будуть вони використовуватися за межами Шеньяна інститут не повідомляє.

Тепер понад 20 мільйонів осіб в північних регіонах Китаю знаходяться в ізоляції.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button