Наука

Вчені з’ясували, які рецептори допомагають швидко спалювати білий жир в тілі людини

Вчені запевняють, що нарешті визначили спосіб спалювання білого жиру, який допоможе страждаючим від ожиріння і діабетикам впоратися з їх недугою.

People photo created by Racool_studio – www.freepik.com

Через малорухливий спосіб життя і достатку всіляких гастрономічних спокус багато з нас страждають від надмірної ваги. Жир, який накопичується навколо живота і стегон – це так званий білий жир. По суті, він являє собою енергетичний резерв, який організм запасає на “чорний день”.

Але це не єдиний тип жиру в людському тілі. Усередині кожного з нас міститься також бурий жир, який спалює накопичену енергію для виробництва тепла і підтримки температурного режиму. Цей процес має назву термогенез.

Вчені вже давно намагаються знайти універсальний спосіб перетворення білого жиру в бурий, що допомогло б позбутися надлишок жирових відкладень. Це не тільки допоможе нам скинути зайві кілограми і виглядати привабливіше, але також дасть медикам шанс вилікувати ожиріння і безліч супутніх йому проблем (наприклад, діабет 2 типу), не вдаючись до хірургії і радикальних дієт. В цей час в цьому напрямку вже були досягнуті певні успіхи – але мова йде про дослідження на мишах, в той час як випробування на людях значних результатів не дали.

Але все може змінитися. Дослідники з університетів Шербрука і Копенгагена з’ясували, в чому криється корінь проблеми. Вони стверджують, що під час проведення експериментів медики націлювалися в основному на бета3-адренорецептори (b3-AR), але у людей вони працюють погано. Замість цього слід приділити увагу їх «родичам», b2-AR – саме вони стимулюють термогенез.

Оскільки мета тепер відома, найближчим часом учені планують перейти від теорії до практики. Якщо їх дослідження пройдуть успішно, то одну з найважливіших проблем сучасного світу – надлишкову калорійність їжі – можна буде нівелювати препаратами нового покоління.

«Активація коричневого жиру спалює калорії, покращує чутливість до інсуліну і навіть впливає на регуляцію апетиту», – пояснила Камілла Шелі, автор дослідження. «Наші дані вказують на раніше невідомий ключ до розблокування цих функцій у людей, що потенційно може принести велику користь тим, хто страждає від ожиріння або діабету 2 типу».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button