Аналітика

Україна до 2025 року може зіштовхнутися з дефіцитом електроенергії – Укренерго

Україна може зіштовхнутися з дефіцитом генеруючих потужностей від 2,5 ГВт в 2025 році до 9 ГВт в 2031 році, якщо не встановить необхідний рівень базових і напівпікових генеруючих потужностей, повідомляє ua-energy.

У «Звіті з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей – 2020», який підготувала НЕК «Укренерго» йдеться про те, що по базовому сценарію вже з 2025 року виникне проблема недостатності генеруючих потужностей.

Основною причиною ймовірного дефіциту є невиконання Національного плану скорочення викидів від великих спалюючих установок (НПСВ).

За прогнозом «Укренерго», до 2031 року вугільні ТЕС зменшать свої обсяги виробництва електроенергії на майже 12%. У перспективі ВДЕ мають частково замінити електроенергію з вугільних ТЕС. Проте, реалізація такого сценарію розвитку ВДЕ в Україні вимагає підвищення гнучкості енергосистеми.

Зокрема, вже найближчим часом необхідно побудувати:

– мінімум 1 ГВт високоманеврових потужностей зі швидким стартом (повна активація з зупиненого стану – не більше 15 хвилин, можливість здійснювати пуск та зупинку не менше чотирьох разів за добу з діапазоном регулювання не менше 80% від встановленої потужності). Водночас для максимізації виробництва електроенергії з ВДЕ і відповідно максимального зменшення його обмежень доцільно будувати не менш 2 ГВт високоманеврових потужностей.

– 0,5 ГВт систем акумулювання електроенергії (energy storage) за умови залучення ВДЕ до балансування енергосистеми та надання резервів. Без залучення ВДЕ до балансування або вимушеного обмеження потужностей АЕС, потреба в energy storage може зрости до 2 ГВт.

Інакше, вже в 2025 році доступна потужність ТЕС може скласти 7 489 МВт (при необхідних для надійної роботи Об’єднаної енергосистеми України від 9 260 МВт). У 2031 році потужність ТЕС складе до 1 242 МВт (при необхідних 11 760 МВт).

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments