Екологія

Україна може економити до 1 млрд м3 газу за рахунок утилізації сміття

 

Українські міста можуть економити до 1 млрд м3 газу на рік завдяки теплу, виробленому шляхом енергетичної утилізації сміття.

Gas Pipeline in the Power Station.
Фото Від vachiraphan’s Images

Про це сказав виконавчий директор ГК «Кліар Енерджі» Сергій Савчук у ході круглого столу щодо розвитку в Україні сфери управління відходами, передає джерело.

«В містах з центральною системою теплопостачання і великими обсягами накопичення сміття є перспективи щодо заміщення газу поновлюваним паливом з відходів – RDF (Refuse Derived Fuel) або SRF (Solid Recovered Fuel), – каже він. – Сміття, з якого вилучили вторинну сировину: макулатуру, склобій, пластик і метал, а також органіку, — близько 1/3 відходів може використовуватися як сировина для майбутнього RDF-палива: масу подрібнюють та пресують у брикети або гранули».

За словами Сергія Савчука, енергетична утилізація сміття підходить для Києва, Одеси, Харкова, Житомира, Тернополя, Луцька, Львова та інших, де утворюється значна кількість твердих побутових відходів.

«Щоб міста почали економити на опаленні, важлива позиція керівників місцевих та обласних адміністрацій, адже у зв’язку з прийняттям закону про децентралізацію дуже багато залежить від місцевих громад, — наголосив він. – Сьогодні вони об’єдналися, а значить, мають більше ресурсів для реалізації важливих проєктів».

Сміття — це золото під ногами, якщо правильно ним розпорядитися, переконаний Сергій Савчук.

«Міжрегіональні звалища, на які щорічно потрапляє 150 тис. тонн сміття на рік і більше — це непочатий край роботи з муніципалітетами, з урядовими установами, — пояснює він. – Для порівняння, на звалище в Одесі, яким ми керуємо, вивозиться 330 тонн на рік, у Тернополі – 135 тисяч тонн».

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button