Людина

Вчені розкрили раніше невідомі факти про безсоння

Вчені з’ясували нові факти про безсоння. Багато хто переконаний, що страждають від цієї проблеми, проте насправді це не завжди так. Ті, хто висловлює відповідну впевненість імовірніше страждають від стресу та інших розладів психіки, якщо порівнювати з людьми, які заперечують наявність у себе цієї недуги. Як підкреслюють вчені, фактична якість сну в даному випадку абсолютно не впливає на кінцевий результат.

Професор Кеннетом Ліхштейном, співпрацює в рамках вивчення психології з Університету Алабами, нещодавно представив висновки після проведення власного дослідження. Він зазначає, що саме безсоння – досить поширена проблема. У разі її виникнення людям складно відпочити. Це у свою чергу провокує появи відчуття втоми на наступний день.

Як показали останні дані, безсоння має яскраво виражену психологічну складову. Професор Ліхштейн досліджує сон протягом понад 30 років. Йому вдалося з’ясувати, що віра в наявність проблем зі сном вказує на проблеми зі здоров’ям набагато більше, ніж просто факт поганого сну.

«Ми можемо абсолютно незалежно давати оцінку поглядам людей на якість їхнього сну», – пояснює він, зазначивши, що «віра в безсоння – більш потужний предиктор погіршення бадьорості вдень, ніж безпосередньо поганий сон».

Вчений висловив упевненість, що близько 30% людей, які заявляють, що страждають від безсоння, насправді досить добре сплять. Він зробив припущення, що близько 25% людей невірно оцінюють якість свого сну. Багато хто скаржиться на безсоння, але сплять добре і відчувають себе значно гірше вдень, ніж ті, хто не скаржиться, проте спить при цьому погано. Відсутність скарг на сон професор розглядає як індикатор більш кращого здоров’я. Огляд закінчується пропозиціями щодо нових досліджень і теорій про безсоння. Нові дані можуть допомогти в лікуванні проблем зі сном.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button