Екологія

У Маріуполі запрацювала друга черга біогазової станції на сміттєвому полігоні

Група компаній UKRTEPLO запустила другу чергу біогазової станції в Маріуполі. Відтепер сумарна встановлена потужність двох черг становить 2 МВт. В будівництво об’єкту на полігоні твердих побутових відходів у Лівобережному районі міста інвестували близько 2,5 млн євро.

Біогазова станція у Маріуполі почала працювати на початку 2020 року. Менш ніж за рік роботи станція виробила 2,2 млн. кВт?год електроенергії і сплатила місту понад 650 тис. гривень за договором про співпрацю, а також близько 100 тис. гривень інших податків та зборів.

«Перші результати роботи біогазової станції у Маріуполі – приклад, як можна розвивати українські міста в східній частині України. Завдяки співпраці нас, як приватного інвестора, і місцевої влади, місто отримало робочі місця, додаткові доходи в бюджет і значно зменшило екологічні ризики, адже тепер нижча ймовірність виникнення пожеж на полігоні твердих побутових відходів і потрапляння токсинів в повітря та ґрунт», – зазначив засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн.

Група компаній «Укртепло» та місцева рада Маріуполя підписали багаторічну угоду про партнерство – до 2035 року, за яким місцевий бюджет Маріуполя отримує від підприємства регулярні платежі.

Після запуску другої черги, сукупна потужність біогазової станції зросла у два рази, що дозволить збільшити об’єм виробництва електроенергії та суму відрахованих коштів в місцевий та державний бюджет.

За даними Біоенергетичної асоціації України, наприкінці 2019 року на всій території Європи було 18 943 біогазових установки. Попри поширене використання біогазових станцій в ЄС, їх будівництво в Україні менш популярне.

За підсумками 2020 року загальна встановлена потужність біогазових станцій в Україні склала 103 МВт, або 1% від потужності усіх об’єктів відновлюваної енергетики.

«Україна входить в топ-10 країн світу за кількістю сміття на жителя України. В Європі цей етап давно пройшли і навчилися виробляти електроенергію з побутових відходів. Хіба ми гірші? Ми можемо побудувати щонайменше одну-дві біогазові станції у кожному великому місті, кейс Маріуполя можна використати і масштабувати в інших областях», – підсумував Іван Надєїн.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button