Всесвіт

Подивіться першу в історії «пряму трансляцію» з орбіти Марса (відео)

На честь ювілею місії Mars Express ЕКА проведе трансляцію з демонстрацією зображень, що надходять з Марса в режимі реального часу.

Європейське космічне агентство (ЄКА) відзначає 20-річчя місії Mars Express «прямою трансляцією» з орбіти Марса. Глядачі зможуть спостерігати знімки з камери візуального моніторингу в міру їх надходження на Землю. Нові знімки будуть надходити з орбіти Червоної планети приблизно раз в 50 секунд.

По-справжньому «пряма трансляція» в космосі неможлива, відзначають в ЄКА. Світлу потрібен час, щоб пройти шлях від Марса до Землі. Залежно від положення планет на своїх орбітах передача даних може займати від 3 до 22 хв. Під час поточного стріму затримка складе 18 хв — 17 хвилин дані будуть передаватися від супутника на наземну станцію і ще хвилина потрібна на передачу інформації по дротах між серверами на Землі.

Проте це максимально швидка публікація знімків за всю історію спостереження за Марсом. Більшість спостережень і даних, зібраних космічними апаратами, виробляються в періоди, коли вони не знаходяться в прямому контакті з антеною наземної станції на Землі. Це пов’язано або з розташуванням планет — наприклад, коли Марс знаходиться на іншій стороні від Сонця — або з напрямком антени космічного корабля в сторону від нашої планети.

Для науки це не проблема. Дані зберігаються на борту і передаються через кілька годин або навіть днів, коли зв’язок «зупиниться». Дані камери спостереження Mars Express, як правило, надходять на Землю через кілька днів після зйомки, обробляються і тільки після цього стають доступні спостерігачами по всьому світу.

Пряма трансляція почалася на YouTube-каналі ЄКА 2 червня о 18:00 за київським часом.

«Пряма трансляція» з супутника Mars Express


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button