Людина

З’ясувалося, як життя в Інтернеті впливає на мозок літніх людей

Нове дослідження показало, що використання Інтернету в пенсійні роки може поліпшити вашу когнітивну функцію. Результати публікує Journal of Economic Behavior and Organization.

Дослідники зі Школи менеджменту Ланкастерського університету, Норвезького університету науки й технологій і Трініті — коледжу в Дубліні вивчили когнітивні функції понад 2000 пенсіонерів з усієї Європи. Вони виявили, що використання Інтернету після виходу на пенсію пов’язане з кращими когнітивними навичками. Експерти провели дослідження, і ті з літніх людей, які вели активне життя в Інтернеті, показали в рази більше балів, проходячи тести на запам’ятовування.

Так, експеримент показав, що літні користувачі інтернету змогли запам’ятати в середньому на 1,22 слова більше, ніж ті, хто не користується всесвітньою мережею. Найбільш явною різницею була у добровольців жіночої статі. Вони називали в середньому на 2,37 слова більше, ніж жінки, які не користувалися Інтернетом. При цьому, чоловіки-користувачі називали, в середньому, на 0,94 слова більше.

“Наші результати показують, що використання Інтернету після виходу на пенсію призводить до помітного зниження швидкості когнітивного спаду — розповідає доктор Вінсент О’салліван, співавтор дослідження зі школи менеджменту Університету Ланкастера — ми також виявили, що пенсіонери, які використовували комп’ютери на роботі до виходу на пенсію, продовжили користуватися ними для особистих цілей після виходу на пенсію і, отже, відрізнялися кращими когнітивними навичками».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button