Наука

З’ясувалося, якими були умови навколишнього середовища перших людей в Європі

Перші переселенці з Африки любили відносно м’який клімат і різноманітне в плані рослинності середовище, хоча б частково оточуючи себе лісовими угіддями.

З’ясувалося, якими були умови навколишнього середовища перших людей в Європі 

Розуміння умов, при яких перші люди розселялися з Африки в Європу протягом раннього і середнього плейстоцену, важливо для вивчення еволюції людини. Вчені з університетів Гельсінкі (Фінляндія), Гранади та Барселони, Севільського, Саламанки (Іспанія) вирішили більше дізнатися про це питання. Свої висновки вони опублікували в журналі Quaternary Science Reviews.

Дослідники вивчили розподіл зубних екометричних ознак у викопних спільнотах великих травоїдних ссавців, а також розміри їх тіла в плейстоценову епоху в Іспанії. Саме ці параметри пов’язані з різними аспектами рослинності та клімату.

Область в районі іспанського міста Гуадікс – місце, яке цікавило вчених – має особливе значення для розуміння середовища проживання людини за межами Африки. Саме там знаходяться одні з найбільш ранніх стоянок представників роду Homo в Європі, що датуються 1,2-1,4 мільйона років.

З’ясувалося, що клімат в цих краях в ті часи коливався від приблизно аналогічного нинішнього до більш вологого. Рослинність на території раннього заселення людини була схожа на середземноморський ліс без значного трав’янистого підліска, тобто відрізнялася від африканської савани, де було багато трави.

“Аналіз зносу зубів показує, що більшість великих травоїдних ссавців у цій місцевості не вживали значної кількості трави. Це ще раз свідчить про брак трав’янистої рослинності. Наше відкриття важливе, оскільки припускає, що вже найбільш ранні місця проживання людини в Європі часто відрізнялися від африканських трав’янистих саван», — заявив провідний автор дослідження з Університету Гельсінкі Юха Саарінен.

Але автори роботи не обмежилися даними лише з Іспанії. Щоб зрозуміти, які умови проживання були у наших предків, вони проаналізували розподіл функціональних ознак великих травоїдних ссавців по всій Європі на археологічних пам’ятках і в місцях, де, навпаки, не знайшли слідів присутності людей.

Виявилося, перші переселенці з Африки мешкали в самих різних умовах, але воліли відносно м’який клімат і різноманітну в плані рослинності середу, яка хоча б частково передбачає лісисту місцевість.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button