Наука

З моря можна привезти паразита-амебу, яка “виїсть” мозок

Любителям відпочинку на морі є про що задуматися. Разом з хорошими враженнями та чудовим настроєм вони можуть привезти в собі небезпечного паразита – амебу, яка фактично виїдає мозок людини. Напередодні були названі найбільш небезпечні паразити, якими можна заразитися під час відпочинку на березі моря.

Амеба з екзотичною назвою Naegleria Fowleri являє собою паразита, що живиться клітинами мозку носія. Ці мікроорганізми живуть у теплій воді і живляться тільки бактеріями. Зустріти їх можна на дні водойм і в мулових заростях, куди Naegleria Fowleri найчастіше опускається в пошуках прожитку. Варто їй оселитися в мозку, як вона починає швидко виїдати його клітини. А діагностика ускладнюється тим, що перші симптоми дуже схожі на менінгіт.

Ще один небезпечний паразит має назву cryptosporidium. Ця істота живе не тільки у відкритих водоймах, але здатна також селитися в басейнах. Заразитися нею можна, якщо випадково проковтнути воду в місці купання. Сам же паразит є настільки стійким, що спокійно виживає навіть у сильно хлорованій воді. Наслідки зараження cryptosporidium виражаються в тяжкій діареї, яка може тривати до трьох тижнів і викликати серйозне зневоднення.

Ще одна відносно нова загроза для любителів пляжного відпочинку називається Vibrio vulnificus, яку також прозвали «пожирачем плоті». За словами вчених, зміни клімату призвели до того, що ареал проживання цієї бактерії розширився до місць, де раніше вона ніколи не зустрічалася. І якщо раніше її зустрічали тільки в теплих водах океану, то тепер вона оселилася в популярних курортних затоках. Найчастіше зараження Vibrio vulnificus відбувається через рани на тілі. Паразит швидко вражає м’які тканини і сухожилля, призводять до розвитку некротичного фасциїту – запального процесу в сухожиллях, який супроводжується їх відмиранням. Врятуватися від цієї напасті можна лише шляхом ампутації кінцівки і видалення уражених тканин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button