Екологія

З пластикових пакетів зробили екологічне паливо

Вчені представили новий метод, який дозволяє переробити пластикові пакети в дизельне паливо. Це дозволить впоратися з більш ніж 300 млн тонн відходів на рік.

Дослідники пояснили, що щорічно у світі виробляється понад 300 млн тонн пластикових відходів. Це викликає серйозне занепокоєння фахівців по всьому світу — матеріал розкладається дуже повільно, а інші способи його знищення також впливають на навколишнє середовище. Більшість пластикових відходів потрапляє або на звалище, або в океан. Значна кількість пластику розпадається на мікропластик, який потрапляє в організм риб та інших морських мешканців.

Щоб впоратися з цією проблемою, вчені використовували каталітичний піроліз для перетворення пластикових відходів в паливо. Піроліз — це термохімічне розкладання речовини на основі вуглецю. Дослідники зосередилися на переробленні пластику та перетворенні його в інші продукти або перетворенні в пару за допомогою тепла. Процес також перетворює первинні органічні відходи в екологічне паливо або погані цінні хімічні речовини.

“Інноваційна частина експерименту — це наш каталізатор, — зазначив автор роботи Мінгхенг Лі. – Він має вирішальне значення для цього процесу піролізу, оскільки для отримання бажаного паливного продукту при відносно низьких температурах потрібно всього один крок».

Каталізатор отримали шляхом занурення цеолітової підкладки в водний розчин, що містить нікель і вольфрам, а потім висушили в печі при температурі 500°C. Синтезований каталізатор використовували в поєднанні з розробленим в лабораторії одноступеневим піролітичним реактором, який працював при заданій температурі 360°C для руйнування зв’язків в суміші пластикових пакетів.

Каталітичний процес, використаний в експерименті для пластикових відходів, також може бути використаний для перероблювання інших відходів, таких як гній, тверді побутові відходи й відпрацьоване машинне мастило, для отримання корисних енергетичних продуктів. Дослідники виявили, що продукт піролізу був дуже схожий на стандартне дизельне паливо за допомогою газохроматографічного аналізу — типу хроматографії, використовуваного в аналітичній хімії для поділу та аналізу сполук, які можуть випаровуватися без розкладання.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button