Наука

Вчені: З морської води можна видобувати електрику

Вчені з Університету Дікіна в Австралії і Мічиганського університету в США спроєктували стійку мембрану, яка здатна довгий час перебувати в морській воді. За допомогою цього винаходу можна видобувати електрику.

Можливість видобутку електричної енергії з морської води передбачалася багатьма вченими, однак до цього часу нікому не вдавалося її реалізувати на практиці. Винайдена дослідниками мембрана, може довгий час перебувати в морській воді. Експерти застосували арамідні нановолокна і змогли створити стійкий і водночас пластичний матеріал. Спроєктована мембрана пройшла випробування в різних умовах протягом 200 годин. Електрику можна добути за допомогою осмосу, який є процесом одностороннього проникнення молекул розчинника через напівпроникну мембрану. Частинки прямують у бік, в якій розчинена речовина знаходиться в більшій концентрації.

Вчені стверджують, що енергію можна отримати двома способами. Перший полягає в створенні тиску на одну сторону при русі води через мембрану. Цей тиск можна перетворити в енергію. Другим способом, за словами вчених, є рух іонів через мембрану, при якому можна отримати електричну енергію. Останній можна використовувати в місцях зустрічі морської води з річковою.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments