Всесвіт

NASA і ESA побудують аванпост в глибокому космосі

Долетіти до Місяця «за один присід» досить дорого і незручно. Майбутня станція Lunar Gateway допоможе скоротити витрати на перевезення людей і підвищити можливості місячних місій. За новою угодою європейці побудують частину модулів для цієї станції

NASA і Європейське космічне агентство (ESA) підписали угоду про будівництво в космосі станції Gateway в рамках програми «Артеміда» по поверненню США на Місяць.

NASA

Проєкт станції Lunar Orbital Platform-Gateway (Місячна орбітальна платформа-шлюз) NASA представило ще в березні 2017 року. Планується, що цей космічний аванпост буде готовий до 2024 року і виступить в ролі плацдарму для відправки астронавтів на Місяць.

Згідно NASA, платформа-шлюз розміром в одну шосту Міжнародної космічної станції (МКС) буде зібрана з декількох різних модулів і запущена на гало-орбіту. На цій орбіті станція буде обертатися біля точки Лагранжа L1, де гравітаційні поля Землі і Місяця врівноважуються.

Як тільки платформа буде готова, до неї зможе пристикуватися корабель «Оріон» з астронавтами. На борту шлюзу екіпаж зможе дистанційно керувати місяцеходами або сідати в апарати для спуску на поверхню Місяця. За новою угодою NASA з Європейським космічним агентством, останнє зобов’язане створити для місії житлові та заправні модулі, а також систему місячного зв’язку.

Роботою своїх модулів ESA зможе управляти із Землі. Крім того, агентство побудує ще два європейських сервісних модуля для космічного корабля «Оріон», на яких будуть розміщуватися рухова, енергетична, повітряна і водна системи для капсули екіпажу. Станцію зможуть використовувати як державні космічні агентства, так і приватні компанії, які вирішать відправити свої місії до Місяця. Також орбітальна платформа-шлюз буде свого роду полігоном для тестування технологій відправки астронавтів на Марс і демонстрації дистанційного керування і перевірки довгостроковій надійності автономних систем.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»