Всесвіт

Загадкові радіосигнали полярного сяйва на Юпітері (віде)

27 серпня космічний апарат НАСА «Юнона» вперше пролетів над південним полюсом Юпітера. Під час підльоту зонд помітив чудовий вихор інфрачервоного світла.

76cb55289b8b9bdfca3edd93f0d028dd

«Хоча ми знали, що підліт до південного полюса Юпітера може відкрити південні полярні вогні планети, ми все ж були здивовані, побачивши в перший раз», — говорить Альберто Адріані з Інституту астрофізики і планетології в Римі. Адріані входить в дослідницьку команду картографічного приладу «Юнона», який зафіксував юпітеріанське полярне сяйво.

Інший інструмент «Юнони», «Хвилі» (Waves) записав низькочастотні (до 100 кілогерц) радіосигнали, що виходять від полярного сяйва газового гіганта. Щоб зробити їх чутними, вчені Айовского університету перевели їх у діапазон частот, доступний людському вуху.

 

Юпітеріанські полярні сяйва звучать загадково і загадкові самі по собі. На відміну від Землі, яка освітлюється полярними вогнями у відповідь на сонячну активність, Юпітер робить їх сам. Джерело енергії для виробництва сяйв — обертання гігантської планети.

Хоча Юпітер в 10 разів ширший від Землі, він примудряється обертатися в 2,5 рази швидше нашої маленької планети. А як відомо, якщо обертати магніт — отримаєш електричний генератор. Юпітер — дуже великий магніт. Індуковані електричні поля прискорюють рух частинок до полюсів Юпітера, де і утворюються полярні вогні.

Що примітно, більшість частинок, які проливаються на полюси Юпітера, вивергаються з вулканів Іо. Як ця складна система працює насправді — загадка.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button