Людина

Вчені встановили, що на кількість випитого впливає розмір посуду

Британські вчені встановили, що на кількість випитого впливає розмір посуду. Причиною є те, що при вживанні алкоголю великий келих створює ілюзію маленької кількості спиртного.

Міжнародна організація Cochrane Collaboration довела раніше, що великий об’єм і розмір посуди сприяє збільшенню споживання продуктів та напоїв (безалкогольних). Але експеримент не стосувавався спиртного.

В магазині спиртного в Кембриджі науковці перевірили свою теорію. Виявилося, що в магазині розливають вино в стандартні келихи об’ємом 300 мл, але кожна порція напою від 125 мл до 175 мл. За 16 тижнів власники змінили розмір посуду кілька разів: вони чергували малий обсяг, стандартний і великий (250 мл, 300 мл, 370 мл). Але кількість вмісту постійно була однаковою. При цьому покупці вживали більше алкоголю, коли він був налитий у великі келихи, збільшуючи дозу приблизно на 9 відсотків щодня.

Висновок був таким: більший розмір посуду зорово змушує людей пити більше, думаючи при цьому, що кількість випитого набагато менше, що може призвести до таких наслідків, як алкоголізм, діабет, проблеми з печінкою або навіть рак.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button