Людина

Залежність від погоди: як з цим боротися

Особливості клімату найчастіше впливають як на наше фізичне здоров’я, так і на стан психіки. Давно відомо: погана погода, мала кількість сонячних днів у році, все це може серйозно вплинути на психічне здоров’я людини, викликати навіть розвиток хронічних неврологічних захворювань. Клімат, в якому ми живемо, цілком виправдовує наше небажання правильно харчуватися, багато рухатися і рано вставати. І чим довше ми не бачимо сонця, тим важче нам стає.

Наукова назва цього синдрому — Синдром сезонного афективного розладу. Є, як вже було зазначено, наслідком поганої погоди, виражається в депресії, відсутності належного рівня фізичної активності, апатії і т. п. Відбувається порушення циркадних ритмів, падіння рівня серотоніну в крові. Ми ні в якому разі не повинні недооцінювати вплив клімату на наш організм. Часто ми шукаємо більш серйозні причини нашого стану, тоді як вплив погоди виявляється цілком вагомим фактором. Адже крім перепаду тиску і відчуттів, які відчувають метеозалежні люди фізично, і психічно підпорядковані впливу природи.

Отже, яким чином ми можемо змінити ситуацію, якщо весна ще далека, та й загалом, якщо ми виявилися жителями країни, яка має саме такий клімат?

Для початку, не варто нехтувати допомогою фахівця. Варто враховувати, що іноді стан може перерости в депресію і мати негативні наслідки, тому краще вчасно звернутися до психолога, психіатра або психотерапевта (у залежності від специфіки стану.)

Якщо є можливість, то, звичайно, неодмінно варто задуматися про відпустку в країну, де буде більше сонця. Це може бути не обов’язково відпочинок біля моря, багато гірськолижних курортів в Італії чи Франції цілком підійдуть для того, щоб хоча б на кілька днів не просто відчути сонце, але і змінити обстановку. Якщо поїхати відпочити можливості немає, то варто не упускати будь-які сонячні дні: ходити на прогулянку, коли небо ясне, і світло сонця поєднується з морозом. Також існує спеціальна лампа, яка імітує схід сонця: вранці світло її поступово наростає в своїй яскравості, так набагато легше прокидатися.

Тепло також дуже важливо для організму в даній ситуації. Теплий вовняний одяг, пледи, вживання гарячих напоїв, — все це не дає втратити відчуття комфорту.

Попри бажання рухатися по мінімуму, варто все ж звернути увагу на заняття спортом. Фізична активність дає енергію, це доведено.

Як би це складно не було, потрібно намагатися мислити в позитивному ключі. Мабуть, іноді це здається нереальним для виконання. Однак позитивне мислення допомагає підняти настрій, від цього нікуди не дітися. Підбадьорити може навіть співчуття до себе. Потрібно пам’ятати про те, що холоди — це тимчасове явище, як і багато неприємностей, з якими ми стикаємося. Варто спробувати медитацію, а також частіше робити те, що подобається. Побільше часу варто проводити з друзями і близькими.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button