Людина

Запах смерті викликає у людини агресію і бажання втекти

Британські психологи з’ясували, що путресцин – один з основних компонентів запаху смерті – викликає у людини неусвідомлену захисну реакцію, змушуючи її тіло готуватися до втечі або битися за своє життя, говориться в статті, опублікованій в журналі Frontiers in Psychology.

bd53e21f29696779bd3448d4fbaa3de7

Ще з часів глибокої давнини люди почали виділяти серед запахів особливий солодкуватий “аромат смерті”, що витає навколо трупів живих істот.

На початку 20 століття вчені з’ясували, що двома основними компонентами “трупного запаху” були дві азотовмісних речовини — кадаверин і путресцин, молекули яких виникають всередині трупа під час його розкладання.

Ці аромати, як показало дослідження американських біологів в 2013 році, були настільки важливі для наших далеких предків, що їх нервова система містила особливий нюховий рецептор, призначений виключно для розпізнавання кадаверина. По всій видимості, ця здатність допомагала їм уникати тих ділянок їх ареалу проживання, води або грунту яких були забруднені продуктами розкладання трупів.

Арнод Вісман (Arnaud Wisman) з університету Кента (Великобританія) і його колега Ілан Шріра (Ilan Shrira) з Технічного університету Арканзасу в Расселлвіллі (США) з’ясували, що людина зберегла цю здатність, спостерігаючи за тим, як люди свідомо і несвідомо реагують на аромат путресцина.

Зібравши групу з дюжини добровольців, учені пропонували їм понюхати путресцин, пояснюючи, чим він є, або “духи” на його основі, і спостерігали за тим, як змінюється швидкість реакції, рівень адреналіну, швидкість мислення і агресивність по відношенню до чужинців.

Всі ці фактори, як пояснюють вчені, асоціюються з так званої реакцією “бий або біжи” – особливим станом організму, в який він мобілізується для того, щоб уникнути або відобразити загрозу для його існування.

Як показали досліди Вісмана і Шріри, вдихання аромату путресцина запускає цю реакцію навіть тоді, коли людина не має поняття про те, що він має справу з трупним запахом. Навіть невелика кількість цієї речовини робила людину більш уважною до небезпеки і більш агресивною по відношенню до оточуючих, а також покращувала її здатність шукати вихід з небезпечних для життя ситуацій.

Подібна реакція на запах смерті говорить про те, що багато інших хімічних речовин, що зустрічаються в природі, можуть досить сильно впливати на поведінку людини. Вісман і Шріра планують знайти їх у своїх наступних роботах.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button