Людина

Печаль триває в 240 разів довше інших емоцій

Розрив відносин або загибель близького можуть спустошувати людини протягом значного часу. Тепер дослідники виявили, чому так відбувається.

Як з’ясували вчені, печаль триває в 240 разів довше, ніж інші емоції, в тому числі сором, подив, роздратування або навіть нудьга. Печаль часто йде рука об руку з неприємними і навіть трагічними подіями, такими як смерть або нещасний випадок, пояснюють дослідники. І тому людям потрібно більше часу, щоб обдумати і впоратися з тим, що сталося, в повній мірі усвідомивши те, що трапилося.

04-11-14-foto-500x375-1

Щоб перевірити довжину і силу емоцій, Філіп Вердьюн і Саскія Лавріс з Університету Левена в Бельгії попросили 233 студентів згадати недавні емоційні епізоди з їхнього життя і повідомити їх тривалість. Крім того, учасники повинні були відповісти на питання про те, як вони справлялися з цими емоціями.

Читайте також: Вчені з’ясували, що сумна музика викликає позитивні емоції

З 27 емоцій смуток триває довше за інших, в той час як такі почуття, як сором, подив, страх, відраза, нудьга, роздратування або почуття полегшення проходять значно швидше. Як правило, на те, щоб перемогти смуток, потрібно 120 годин. При цьому, на подолання відрази чи сорому необхідно всього 30 хвилин.

[ads2] Ненависть відчувається близько 60 годин, тоді як радість триває 35. Нудьга також входить в число коротких емоцій і, як стверджують вчені, це означає, що навіть незважаючи на повільний час, який припадає на період нападу нудьги, епізод, як правило, не триває так вже довго.

Їхнє дослідження, опубліковане в журналі “Мотивація і емоції”, є першою науковою роботою, що надала докази, які здатні пояснити, чому одні емоції тривають довше, ніж інші. Дослідники також виявили, що емоції, які тривають більш короткий час, як правило, викликані подіями, яким люди надають відносно низьке значення.

З іншого боку, тривалі емоції, як правило, викликані подіями, які мають глобальні наслідки для людини, пише інтернет-видання Fedpost.

Професор Вердьюн додав, що деякі з цих наслідків можуть проявитися лише після певного часу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button