Всесвіт

Запропоновано спосіб тераформування Марса

Група вчених з Лабораторії реактивного руху запропонувала спосіб створення на обмежених ділянках Червоної планети умов, придатних для існування земного життя. Автори ідеї сподіваються, що цей проєкт згодом дасть можливість колонізації Марса.

Розробники пропонують покрити обрані ділянки поверхні Марса шаром аерогелю — речовини, що має прозору основу і розпорошені в ній бульбашки, заповнені повітрям або схожою за складом газовою сумішшю. Передбачається, що аерогель буде прозорий для сонячного світла, що йде зверху, але буде екранувати потік інфрачервоного випромінювання, що випускається нагрітим марсіанським ґрунтом.

«Наш матеріал — це структура твердого тіла, заповненого крихітними рідинами бульбашками. Якщо ви приберете рідину і замінити її повітрям, ви отримаєте аерогель», — говорить Лаура Кербер (Laura Kerber), дослідник з Лабораторії реактивного руху.

У результаті на даній ділянці створиться локальний парниковий ефект. За розрахунками авторів, температура ґрунту під «ковдрою» може досягти 50 градусів Цельсія. Розігрів нижчих порід призведе до танення льоду. Якщо, звичайно, він там є в помітних кількостях. Кербер вважає, що їй відомо — це Deuteronilus Mensae, багата кратерами місцевість у північній півкулі Марса, має розмір близько 900 км.

Предложен способ терраформирования Марса
Deuteronilus Mensae, вид з супутника

Таким чином, під гелевим шаром буде створено тепле і вологе місце. За мірками сучасного Марса — майже рай. Товщина гелю для досягнення необхідного ефекту повинна скласти всього кілька сантиметрів. Чи зможе він блокувати радіацію з повідомлення не зрозуміло.

Оскільки існуюча на Марсі атмосфера абсолютно не придатна для земного життя, розігріті ділянки доведеться ізолювати від неї, якось герметизувавши. У повідомленні phys.org не уточнюється спосіб рішення цієї задачі, але важливо те, що вона хоча б усвідомлюється.

В більш віддаленій перспективі аерогель зможе стати важливою підмогою для створення на Марсі великих заселених просторів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button