Здоров'я

Отримана вакцина, яка успішно знищує вірус імунодефіциту

Дані, опубліковані в журналі Nature, свідчать, що вакциновані мавпи можуть повністю звільнитися від збудників вірусу SIV(ВІО – вірус імунодефіциту африканських мавп). Вакцина виявилася дієвою в дев’яти з 16 випадків вакцинації. Американські вчені тепер мають намір досліджувати подібні вакцини для лікування людей, заражених вірусом ВІЛ.

“Дуже важко говорити про повне знищення вірусу, оскільки в організмі завжди може залишатися клітина, яка має вірус. Але в цих мавпах ми не зуміли виявити збудників, – говорить професор Луіс Пікер з Інституту вакцинації і генної терапії при університеті штату Орегон.

Дослідники взяли як об’єкт агресивну форму вірусу SIVmac239, який в 100 разів небезпечніший ВІЛ. Учені мають намір провести випробування нової вакцини, яка успішно знищує вірус імунодефіциту серед мавп, на людині. Інфіковані ним мавпи зазвичай гинуть впродовж двох років, проте застосування вакцини повністю змінило картину. Вакцина грунтована на ослабленому цитомегаловірусі герпесу(ЦМВ). Вона користується здатністю цього вірусу швидко заразити увесь організм. Проте ослаблений варіант цього вірусу стимулює імунну систему до боротьби з вірусом SIV.

“Ця вакцина сприяє створенню антитіл, які постійно є присутніми в організмі”, – говорить професор Пікер. Дослідники спочатку вакцинували макак-резусів, а потім інфікували їх вірусом SIV. Виявилось, що спочатку інфекція закріплюється і поширюється. Проте незабаром включаються захисні механізми, і збудники хвороби зникають. Мавпи, що позитивно відреагували на цю вакцину, залишалися в живих і через три роки.

Дослідники доки не знають, чому тільки половина піддослідних тварин відреагувала на вакцину. “Можливо, вірус SIV настільки патогенний, що впоратися з ним вдається далеко не завжди”, – говорить професор Пікер. Клінічний етап – попереду. За його словами, дослідникам вдалося створити ослаблений вірус ЦМВ для випробувань на людині. Якщо він отримає схвалення контролюючих органів, клінічні випробування на людях можуть початися впродовж найближчих двох років.

Коментуючи результати цього дослідження, доктор Ендрю Фрідман з університету Кардіффу говорить, що йдеться про так звані профілактичні вакцини, які грунтовані на використанні ослаблених вірусів герпесу.
“Такі вакцини не можуть запобігати первинній інфекції, але вони можуть знищувати хронічну інфекцію і повністю звільняти організм від вірусу”, – вважає він.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button