Екологія

Збиток від пожеж в Австралії становитиме 3,5 мільярда доларів

Австралійський банк оцінив прямі збитки країни від лісових пожеж в $3,5 млрд. Як вказують експерти банку, незастраховані втрати, які потребують державної компенсації, “приблизно вдвічі перевищують застраховані”.

Прямі збитки економіки Австралії після лісових пожеж складуть близько $3,5 млрд. Такий прогноз оприлюднила у понеділок одна з найбільших фінансово-кредитних організацій Австралії – банк Westpac.

“Станом на 10 січня [в страхові компанії Австралії] було подано 10,55 тис. позовів з загальної застрахованої вартістю близько 939 млн австралійських доларів ($645,6 млн)”, – йдеться в повідомленні. Як вказують експерти банку у своєму прогнозі, незастраховані втрати, які потребують державної компенсації, “приблизно вдвічі перевищують застраховані”. Таким чином, з урахуванням уже виділених владою 2 млрд австралійських доларів ($1,4 млрд) “загальна вартість катастрофи сьогодні, ймовірно, складе близько 5 млрд австралійських доларів ($3,54 млрд)”.

Як відзначають експерти Westpac, пожежі, торкнулися одні з найбільш густонаселених районів континенту, надали вкрай негативний ефект на сільське господарство. Фермери були змушені забити тисячі голів худоби, руйнування електростанцій торкнулося молочне виробництво, а ряд виноградників опинився в зоні активних пожеж і був знищений. Відновлення цих потужностей вимагатиме значних фінансових вкладень і часу.

Однак, як вказано у прогнозі, найбільшої шкоди слід чекати в туристичній галузі країни.

“Широке висвітлення пожеж у світових ЗМІ, забруднення димом повітря в Канберрі, Сіднеї і Мельбурні, ймовірно, матимуть значний вплив на імідж Австралії як місця для відпочинку та скоротять туристичний потік в країну”, – вважають експерти банку.
Економічні витрати впливу диму і забруднень на здоров’я людей складніше піддаються кількісній оцінці, але вони також можуть бути значними, відзначають в Westpac.

Масштабні лісові пожежі почалися на східному узбережжі Австралії в середині жовтня минулого року. Вогнем були охоплені значні території на південному сході континенту в штатах Новий Південний Уельс і Вікторія, кілька регіонів на південному узбережжі. В результаті пожеж на континенті загинули 26 осіб, у тому числі п’ятеро пожежників, знищено понад 8,5 млн гектарів лісу, близько 3 тис. житлових будинків і понад 6 тис. адміністративних і господарських будівель. За даними австралійських вчених, у результаті пожеж загинули більше 1 млрд тварин.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button