Екологія

Глобальне потепління руйнує світові чудеса від Еверглейдс до Кіліманджаро

Вчені вкрай стурбовані тим, що глобальне потепління, яке набирає обертів, поступово руйнує світові чудеса від Еверглейдс до Кіліманджаро. Також експерти відзначають загрозу зникнення і для інших важливих природних об’єктів.

У новому звіті, опублікованому вчора Міжнародним союзом охорони природи (МСОП), говориться, що кількість об’єктів природної спадщини або світових чудес, що руйнуються під впливом глобального потепління від Еверглейдс у США до Кіліманджаро в Африці, за останні три роки зросла до 62. У число піддаються високому ризику зникнення місць увійшли також і Галапагоські острови, центральна Амазонка, карстові печери Угорщини та Словаччини і заповідники метеликів монархів у Мексиці.

Глобальне потепління призводить до швидкого скорочення гірських льодовиків – від Кіліманджаро в Кенії до Скелястих гір у Канаді і швейцарських Альп Юнгфрау. Інші руйновані екосистеми – це водно-болотні угіддя, такі як Еверглейдс, де рівень моря зростає, коли океан нагрівається. Австралія є однією з найважливіших точок, оскільки вона має 10 об’єктів природної спадщини, де збитки від зміни клімату проявляється в дуже високому ризику зникнення тропічних лісів Гондвана, затоки Шарк в західній частині материка, і таких островів, як Фрейзер і Маккуорі.

Зміна клімату є одним із багатьох факторів, які означають, що близько третини з 241 об’єктів природної спадщини або світових чудес природи пошкоджуються, а інвазивні чужорідні види є головною загрозою. Потім, після глобального потепління, приходить нестійкий туризм, за яким слідують інші проблеми, такі як браконьєрство і будівництво.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button